Rosnącej liczbie zachorowań na Covid-19 i zagrożeniu gospodarstw w naszym powiecie przez ptasią grypę poświęcone było dzisiejsze posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

W imieniu starosty oświęcimskiego obradom w formie online przewodniczyła Jolanta Kruczała-Chodorowicz, szefowa Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego.

W pierwszej części spotkania, poświęconego wykryciu ognisk ptasiej grypy w sąsiednim powiecie bielskim głos zabrała Agnieszka Stachera, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu. Mówiła że od pierwszych dni stycznia do dziś inspekcja przeprowadziła na terenie naszego powiatu blisko 60 badań na drobiu hodowlanym i ptactwu dziko żyjącemu. Na szczęście w żadnym przypadku nie wykryto ptasiej grypy.

W drugiej części posiedzenia zatwierdzono roczny plan pracy PZZK. Głos zabrał również dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek przedstawiając aktualną sytuację związaną z rosnącą liczbą pacjentów, którzy zachorowali na Covid-19. Obecnie w powiatowej lecznicy jest ich 42, w tym 9 dzieci. W zdecydowanej większości to osoby niezaszczepione.

I to właśnie wśród najmłodszych mieszkańców najszybciej rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Dyrektor nie krył, że w związku z V falą pandemii już niedługo wszystkie miejsca w szpitalu mogą zająć chorzy na Covid-19. Zaapelował do włodarzy gmin oraz lekarzy i personelu pomocniczego w gminnych przychodniach i ośrodkach zdrowia o wsparcie medyków w szpitalu powiatowym, proponując zainteresowanym dobrze płatne dyżury.

Dyrektor szpitala poinformował także, że od 28 grudnia ub. roku do dziś w szpitalnym punkcie zaszczepiono przeciw Covid-19 blisko 16 tysięcy osób, w tym 5 tysięcy dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.