W dniu wczorajszym (18.12.2018r.), około godziny 20:10, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Jawiszowicach przy ulicy Pochyłej. Niezwłocznie do działań zadysponowano zastępy Straży Pożarnej.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Jawiszowice.

„Po rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożar przed przybyciem naszego zastępu został stłumiony przez dwie kobiety, które znajdowały się w domu. Ze względu na zadymienie budynku, podjąłem decyzję o ewakuacji kobiet na zewnątrz posesji”- mówi Tomasz Galoch, dowódca pierwszego zastępu.

„W związku z ekspozycją na działanie dymu, dwóm osobą strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na miejsce został wezwany również Zespół Ratownictwa Medycznego”- dodaje Tomasz Galoch.

Pomieszczenie budynku zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

W działaniach brały udział:

OSP Jawiszowice, OSP Brzeszcze, TSR Brzeszcze, JRG Oświęcim i ZRM Oświęcim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.