Dzisiaj (09.01.21r.), około godziny 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy 1 maja w Brzeszczach. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej i Policję.
W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu (OSP Brzeszcze) z okna jednego z mieszkań na parterze wydostawał się ogień. Płomienie sięgały kilku metrów i były realnym zagrożeniem dla całego budynku. Druhowie z OSP Brzeszcze bardzo szybko opanowali pożar.
Strażacy z budynku ewakuowali 10 osób w tym dziecko, które z zadymionej klatki wyniósł jeden ze strażaków OSP Brzeszcze. W celu zapewnienia opieki ewakuowanym osobom, strażacy z OSP Jawiszowice ustawili ogrzewany namiot pneumatyczny w którym poszkodowani znaleźli schronienie. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał ewakuowane osoby.
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jawiszowice podkreślają, że do zdarzenia mogła zostać zadysponowana karetka z OSP Jawiszowice, która w pierwszej fazie zabezpieczyłaby osoby wymagające tlenoterapii. Niestety Radosław Szot – Burmistrz Brzeszcz
pozostaje głuchy na prośby strażaków o remont karetki. Kolejny raz pytamy, czy 4000 zł to tak wiele, że Gminy od ponad 40 dni nie stać na sfinansowanie naprawy ambulansu?
Działania ratowniczo-gaśnicze trwały kilka godzin. W akcji brały udział: 2 zastępy z OSP Brzeszcze, 1 zastęp z OSP Jawiszowice, 3 zastępy PSP w Oświęcimiu, Oficer Operacyjny PSP Oświęcim, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny pożaru ustala Policja.

 

Materiał wideo: Dawid Burzacki- 112 Małopolska

10 KOMENTARZE

  1. To prawda ze pożar został spowodowany przez podpalacza budki z lodami? Tak się kończy lenistwo Władzy wykonawczej ,jak na rozkaz pałować kobiety trzeba to pierwsi a jak złapać realne zagrożenie w gminie to nie ma ich nigdzie.

    3
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.