17 września oficjalnie rozpoczęto przebudowę parkingu przy Cmentarzu Komunalnym w Brzeszczach. Remont obejmować będzie także przebudowę odwodnienia oraz chodnika dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego.
Zadanie to jest współfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach ‘Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego’ – Etap V – 2016-2020.

Utrudnienia w ruchu drogowym i parkowaniu na parkingu przy Cmentarzu Komunalnym potrwają do dnia 10.12.2018r.

10 KOMENTARZE

 1. Mieszkańcu zgłoś kontrolę ,to zobaczysz jak to działa. A potem opiszesz nam tu swoje wrażenia, pretensje lub uwagi. Na sucho każdy mądry…

  • Brzeszczanko. W sobotę ok godziny 18:00 przez ulicę Łęcką płynęła rzeka śmierdzących fekali bądź szamba. Przypomnę sobota ..urzędnik w tym czasie siedzi w domu. Dziś poniedziałek zgłaszam i CO? No nic jest już po deszczu droga umyta można szukać wiatru w polu. Apropo moja ciotka od prawie dwóch lat chodzi do urzędu i próbuje załatwić sprawę wykoszenia działki gdyż jej sąsiad od lat nie kosi działki ani jej nie sprząta gdzie jest wylengarnia szczurów komarów itd. I słyszy odpowiedź urzędnika że gmina ma związane ręce w tej sprawie i jedynie co to może go poprosić aby wykosił ale nie zmusi. Więc chłop ma w czterech literach temat. I właśnie tak działa urząd.

  • Brzeszczanko…zapraszam Cię dziś właśnie teraz na wspaniałe świeże powietrze o zapachu szamba na ulicę Łęcką w Jawiszowicach.. Jest godzina 19:00 i powiedz komu zgłosić jak urząd zamknięty..

 2. Szkoda , że w trakcie Wszystkich Świętych będą utrudnienia.
  To może być bardzo niekorzystne dla kandydującej Pani Burmistrz.
  21 10 2018 to okres już “przedświąteczny” .
  Wyborcu będą pytać czy nie było innego bardziej dogodnego terminu na realizację.

 3. Ojjj jak miło.. bo wybory tuż tuż więc wielkie akcja kupowania elektoratu. A co ze szkołami pieniędzy brak ! Nauczyciele wręcz żebra ją bo nie ma pieniędzy nawet na papier do drukarek. Dzieci dostają do domów na zadanie drukowanie zdjęć i innych potrzebnych pomoc naukowych. Dlaczego remontowali drogi wcale tak nie zniszczone ale te gdzie mieszkają zasłużeni radni lub osoby potrzebne mające wpływy tu i tam. Teraz nagle będą place zabaw remontować ..ciekawe kto będzie tam pilnował porządku i przeganiania pijaczków i smarkaczów.. zniszczą to wszystko bo nie kim prawa egzekwować. Już nie długo zacznie się okres grzewczy i pójdą w ruch do pieców śmieci, dywany i inne odpady bo ludzi nie stać na opał bądź po prostu z przyzwyczajenia.

  • “lub po prostu z przyzwyczajenia ” – dokładnie tak! Wielu sądzie że śmierdzące trujące powietrze to samo z nieba spada, z wiatrami nadciąga, że jeden pięć, jeden malutki worek ze śmieciami albo stare ciuchy czy inne badziewie na szybko przez nich w piecu spalone to nic złego i nie ma wpływu ma stan powietrza w regionie. Otóż ma!! Dopóki zaściankowe myślenie wielu mieszkańców się nie zmieni , to dalej będziemy sami siebie truć. Ludzie! Myślcie!

  • Nawet zwolennicy Kukiza składają w sejmie projekty ustaw o obowiązkowej likwidacji Straży Miejskiej.
   Jak sami nie dopilnujemy porządku, to żaden facet w śmiesznym mundurki nam nie pomoże. Oni tylko służyli do odwożenia pijaczków do izby wytrzeźwień. Za nasze pieniądze. Żaden nie pofatygował się do kopcących trucicieli.

   • I tu kłamstwo wypisujesz. Nie wiem jak to mozna sprawdzic ale z tego co wiem ukarali nie jednego a i wnioski do sądu też były. A dziś nie ma nikogo kto to kontroluje i jak również tych co szamba pompują innym na działkę. Ż resztą jak vice burmistrz na zebraniu wiejskim w Jawiszowicach powiedział straż miejska się zlikwiduje i będzie mieli spokój. To i tak uczynili . Teraz syf smród gdzie popadnie

    • “I tu kłamstwo wypisujesz” – pozwolę sobie Ciebie Mieszkańcu zacytować. Do kontroli upoważnieni są pracownicy urzędu. Trzeba zgłosić i wskazać gdzie ma być kontrola. I te kontrole są- choć bardzo mało, bo jak pisała powyżej Baba ludzie tylko gadać umieją, ale wziąć sprawy w swoje ręce i zwrócić uwagę i zadzwonić o kontrolę – to mało kto już takie odważny.

     • I tu kolejna bzdura..urzędnik pracuje od 7-15 od pn-pt. A ludzie palą wieczorami lub w weekendy więc kontrolować sobie mogą. Kolejna sprawa cóż z tego że ma upoważnienie lecz nie ma uprawnień do legitymowania i cała jego kontrolę można wsadzić w kwiatki..:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.