Na stadionie KS Górnik w Brzeszczach powstanie pumptrack! 5 września br. Burmistrz Radosław Szot podpisał umowę oraz przekazał plac budowy.

Na realizację zadania Gmina Brzeszcze pozyskała ponad 268 tysięcy złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pumptrack jest obiektem, który służy rekreacji oraz uprawianiu dyscypliny sportowej o tej samej nazwie polegającej na jeździe rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo i w planie trasie zamkniętej w pętlę. Rozpędzanie i jazda może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika.

Pumptrack, który powstanie na terenie rekreacyjnym stadionu KS Górnik, będzie miał powierzchnię ok. 276 m kw. Długość toru rowerowego wyniesie 118 m, z szerokością do ok. 3 m, a usytuowane na nim przeszkody do 0,8 m wysokości. W ramach zadania wykonane będzie miejsce startowe typu „SPEEDBOX”. Miejsce rekreacji zostanie uzupełnione o ławki, stojak na rowery, kosz na śmieci. W ramach zadania wykonana zostanie dodatkowa bramka – wejście na teren KS Górnik od strony ul. Siedliska.
Prace zostaną wykonane w terminie do 3 miesięcy.

(źr.fot.Brzeszcze.pl)

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj