Górnik nie zwalnia tempa… Po rozbiciu w poprzedniej kolejce Skawy Podolsze, tym razem zdecydowaną wyższość ekipy z Brzeszcz musiał uznać skład z Bulowic. Tamtejszy LKS po jednostronnym starciu uległ drużynie trenera Włodarczyka 6:0.

„Od samego początku pokazaliśmy, że chcemy wygrać ten mecz. W pierwszych minutach mieliśmy kilkanaście sytuacji, niestety nie udało nam się ich wykorzystać. Wreszcie, po pół godziny gry i składnej akcji wyszliśmy na prowadzenie. Plan minimum na pierwszą połowę wykonaliśmy” – relacjonuje Patryk Senkowski z Górnika.

Zawodnik jest dumny z postawy drużyny, podkreślając wartość tak pierwszego składu, jak i ławki rezerwowych.

„W drugiej połowie z bardzo dobrej strony pokazali się zmiennicy i ustawili wynik spotkania. Zagraliśmy dobry mecz, a przede wszystkim pokazaliśmy, że potrafimy punktować i strzelać bramki na własnym boisku”  – dodaje piłkarz.

Górnik Brzeszcze z 41 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli. Lider z Rajska ma o jedno oczko więcej, ale i jeden mecz rozegrany mniej.