15 marca 2022 w Urzędzie Gminy została podpisana umowa z wykonawcą robót w ramach zadania “Modernizacja dróg gminnych na terenie Gminy Brzeszcze”. Gmina Brzeszcze na tę inwestycję pozyskała 4,2 miliona złotych dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do końca 2023 roku wyremontowanych i przebudowanych zostanie 10 ulic.

Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe “DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic. Funkcję inspektora nadzoru pełni Pani Katarzyna Jarzyna.

Zadanie zostanie zrealizowane w dwóch etapach.
W pierwszym etapie, z terminem zakończenia do listopada 2022, wyremontowane zostaną:

 • ul. Sikorskiego w Brzeszczach
 • ul. Narutowicza w Brzeszczach
 • ul. Zagrodowa w Wilczkowicach
 • ul. Młynarska w Wilczkowicach.

W drugim etapie, który zakończy się w IV kwartale 2023 roku, wykonawca opracuje dokumentację projektową, dokona zgłoszeń i uzyska niezbędne pozwolenia na realizację robót budowlanych, a nastepnie przebuduje/wyremontuje następujące drogi:

 • ul. 1 Maja, ul. Żwirki i Wigury, ul. Konopnickiej w Brzeszczach
 • ul. Piwną w Skidziniu
 • ul. Wyszyńskiego w Jawiszowicach
 • ul. Słowackiego w Brzeszczach

Wartość robót wynosi 4.445.426,59 złotych. Dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych stanowi 95% kwoty umowy z wykonawcą, tj. 4.223.155,26 złotych.

 

18 KOMENTARZE

 1. Od Przecieszyna do wysypiska juz prawie przejechac nie mozna bo dziura na dziurze a widze ze w lepszym stanie drogi sa remontowane

  6
  3
 2. Super ze się coś dzieje , w następnym kroku powinno być rozbudowanie monitoringu i egzekwowanie od bydła forsy za szkody , to co zrobiono na Bloku gdzie sam burmistrz mieszkaj sklepie Lux obok woła o Pomstę do nieba… My wszyscy za to płacimy.

  12
 3. Remonty dróg lokalnych. Brawo, ale układ drogowy jaki powstanie po wybudowaniu S1 i pseudoobwodnicy nie będzie dobry dla Brzeszcz.

  4
  5
 4. Kiedy doczekamy się chodnika na ulicy Łęckiej ….Nawet konkretnego pobocza nie ma . Tiry śmigają i naprawdę nie wiele trzeba żeby doszło kiedyś do tragedii .

  8
  4
 5. Brawo Radek takiego burmistrza trzeba nam było… głosowałem na Ciebie i to nie zmarnowany głos. Gmina dobrze wykorzystuję państwowe pieniądze. Okazuje się że nie musimy żreć się jeden z drugim ( polityczne przepychanki )

  14
  5
 6. Hm, Ci którzy marzą o posadzie burmistrza będą mieli trudne zadanie…. Nagle w tej kadencji okazało się, że w Gminie są pieniądze na wszystko, a wcześniej gdzie to szło i do kogo ???? Zamiast wojenek PIS z PO jest konkretne działanie ja na złość naszym radnym i “samorządowcom” z PO -Oświęcimia.

  13
  8
  • Nie cierpię Korwin-Mikkego ale… Ma racje w jednym! Ze 90% wyborców to idjoci. Okazało się ze są pieniądze na wszystko? Przeciez gmina jest biedna jak mysz koscielna a kasa to wpływa głównie z województwa i rządu. A kto tam rządzi? No pisiory! A gdzie wcześniej szły pieniążki? Proszę sobie przypomnieć ile km kanalizacji zostało zrobionej. Ile szkol ocieplonych i zmodernizowanych? Ile boisk wybudowanych?

   8
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.