W środę 1 czerwca, z udziałem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego i członków zarządu  powiatu – Teresy Jankowskiej i Jerzego Mieszczaka, nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy przebudowy drogi powiatowej ul. Pocztowa w Jawiszowicach. Powiat Oświęcimski na realizację zadania pozyskał około 2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Połowa wkładu finansowego do inwestycji pochodzi z budżetu Gminy Brzeszcze. W przekazaniu placu budowy udział wziął Burmistrz Radosław Szot wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Kobieluszem.

Wykonawcą zadania, które pochłonie przeszło 4,1 mln zł jest spółka Berger Bau Polska z siedzibą we Wrocławiu. Zakres zadania obejmuje m.in. remont i przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni o długości ok. 800 m  i chodnika, przebudowę pobocza, remont istniejących zjazdów i dojść indywidualnych, budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową odwodnienia, wymianę luster drogowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.
Planowany termin zakończenia inwestycji –  sierpień 2023 roku.

Zadanie prowadzone jest przez Powiat Oświęcimski. Dofinansowanie robót budowlanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to około 2 mln zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych realizacji robót. Pozostałe koszty w równych częściach ponoszone będą przez Powiat Oświęcimski i Gminę Brzeszcze.

To dość istotny trakt w sieci dróg powiatowych na terenie Gminy Brzeszcze. Stan tej drogi od dawna prosił się o przebudowę. Udało nam się pozyskać dofinansowanie na tę ulicę i przy współpracy z burmistrzem Brzeszcz doprowadzić do montażu finansowego umożliwiającego rozpoczęcie modernizacji tej drogi – powiedział podczas przekazania placu budowy starosta Andrzej Skrzypiński.

Cieszymy się, że udało nam się z Powiatem rozpocząć kolejną inwestycję. Warunki drogowe są trudne, jest masa dziur. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z efektów  przebudowy – pokreślił burmistrz Radosław Szot.

5 KOMENTARZE

  1. Wspaniała wiadomość. Tylko że: po pierwsze trzeba wymienić wszystkie RURY WODOCIĄGOWE, które od kilku lat rozrywa, bo są tak stare. Po drugie firma, która robiła kanalizację, poprzesuwała SŁUPKI GRANICZNE. Niestety nikt do tej pory ich nie poprawił. Po trzecie OŚWIETLENIE ULICZNE jest chyba postawione bez przepisów, byle gdzie. No i nieszczęsne SŁUPY TELEFONICZNE, które stoją od kilku lat nieużywane, spróchniałe, które może usuną jak komuś na głowę się przewrócą. Jak zwykle inwestycja, która nie jest dopracowana. Zwykły człowiek to wie, a uczone głowy nie potrafią prostej pracy wykonać poprawnie. Tak samo jak wyremontowali ulice Przeczną, a zapomnieli chodnika. Wyremontowali ul. Bielską, a przejście dla pieszych jest tuż za górką. Droga rowerowa i chodnik dla pieszych raz po lewej, raz po prawej

    4
    1
  2. Żeby nie było jak na nawsiu słupki graniczne wykopane z działek a burmistrz mówi że o niczym nie wie i drogę odebrali i się cieszą

    1
    6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.