Od poniedziałku, 1 lutego rusza elektroniczny nabór wniosków w programie „Rodzina 500+”. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. Nabór wniosków drogą tradycyjną ruszy od 1 kwietnia.

Środki z programu mogą być przeznaczone na zaspokajanie bieżących potrzeb rodzin, ale także na cele edukacyjne: zakup przyborów szkolnych i książek, sfinansowanie zajęć dodatkowych, czy też rozwijanie zainteresowań dzieci. Zachęcamy do jak najszybszego złożenia wniosku.

Obecnie wnioski można składać na trzy sposoby: za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli w urzędach (OPS) i za pośrednictwem poczty, będzie możliwe od 1 kwietnia 2021 roku.

Terminy wypłat świadczenia „500+”

W przypadku kompletnie i prawidłowo wypełnionych wniosków świadczenia będą wypłacane w następujących terminach:

  • złożenie wniosku do 30 kwietnia – wypłata świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca;
  • złożenie wniosku od 1 do 31 maja – wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nie później niż do 31 lipca;
  • złożenie wniosku od 1 czerwca do 30 czerwca – wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nie później niż do 31 sierpnia.

Uwaga!
Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

(źr., fot. gov.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.