Gmina Brzeszcze realizuje “Program Ograniczenia Niskiej Emisji – etap IV”, w ramach którego udzielane są dotacje na likwidację starego pieca oraz zakup i montaż nowoczesnego kotła gazowego. W tegorocznym budżecie Gminy zabezpieczono środki na udzielenie 66 dotacji. Dotychczas podpisano 57 umów.

Program finansowany jest ze środków budżetu Gminy Brzeszcze oraz środków budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

Wsparcie udzielane jest w pierwszej kolejności na zakup i montaż kotłów gazowych – jeżeli budynek jest podłączony do sieci gazowej lub gdy istnieje możliwość podłączenia do sieci gazowej oraz kotłów węglowych, ale tylko w przypadku braku możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej.

W ramach programu PONE – etap IV nie jest wymagane docieplenie budynku.
Warunkiem niezbędny otrzymania dotacji jest trwała likwidacja posiadanego/ych palenisk na paliwa stałe.

Dotacja nie jest udzielana na:

 • zakup urządzeń grzewczych w nowych budynkach,
 • wymianę ekologicznych urządzeń grzewczych np. kocioł gazowy na kocioł gazowy.

Dofinanowanie do inwestycji wynosi do 70% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 4015,15zł. W przypadku poniesienia wyższych kosztów dotacja nie ulega podwyższeniu i jest wypłacana do wskazanej kwoty maksymalnej. WAŻNE! Wszelkie prace wykonane przed podpisaniem umowy nie będą rozliczane w ramach dotacji!

Informację dotyczącą Programu można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy w Brzeszczach w Wydziale Środowiska pok. 203 oraz pod numerem telefonu 32/77 28 557.
Pobierz Regulamin oraz ankietę zgłoszeniową – KLIKNIJ

(Tekst: brzeszcze.pl)

10 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiecie ze jak bierzecie dotacje to kupujecie piec po cenie producenta bez zniżek? Czyli u mnie by wyszlo ponad 11tys. To jest jedna wielka sciema w polsce nie ma nic za darmo

  • Co znaczy “bez zniżek”? Jeżeli znajdę promocje albo wynegocjuję zniżkę w firmie gdzie kupuje kocioł to moja sprawa. A potem z fakturą idę do gminy i jeszcze robią zwrot 4K. Dla mnie sprawa prosta.

   1
   2
 2. Po co ta dotacja jak kupilem sobie piec gazowy za 11tys ale po rabacie 7.4tys i wyszystko ogolem wyszlo mnie taniej niz jak mialbym lata i prosic sie o dotacje

  1
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.