29 października oficjalnie zakończono i oddano do użytku ścieżkę pieszo-rowerową przy DW933, na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Piastowskiej.

Oddana do użytku ścieżka rowerowa z dopuszczeniem ruchu pieszych ma długość ponad 1 kilometra. W ramach zadania wykonano kanalizację deszczową, zabezpieczono sieci podziemne, wykonano nowe i wyremontowano istniejące zjazdy. Obok sklepu Intermarche powstało bezpieczne, doświetlone przejście dla pieszych.

Na całym ponad kilometrowym odcinku wybudowano oświetlenie, który poprawi bezpieczeństwo nie tylko rowerzystów i pieszych, ale także kierowców drogi wojewódzkiej.
W Parku Miejskim przy ul. Obozowej powstało Miejsce Obsługi Rowerzystów, wyposażone w ławeczki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną z mapą i oznaczeniem tras rowerowych przebiegających przez teren Gminy.

Odbiór odbył się przy ograniczonej liczbie osób: obecni byli Burmistrz Radosław Szot, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, Anna Iskierka Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz przedstawiciele wykonawcy.

Koszt robót budowlanych wyniósł 2,822 miliona złotych, z czego kwota 1,693 miliona złotych to dotacja budżetu państwa pozyskana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego etap V na lata 2016-2020.

(źr., fot.brzeszcze.pl)

9 KOMENTARZE

 1. Co to za przepis o zakazie sprzątania ścieżki rowerowej przez sprzęt. Nigdy o czymś takim nie słyszałem.
  To chyba jakaś totalna bzdura wymyślona przez jakiegoś oszołoma których teraz jest pełno. No ale to jest też
  deptak dla pieszych i bardzo trudno chodzić po leżących liściach czy żołędziach. A poza
  tym ścieżka jest wzdłuż drogi wojewódzkiej a nie powiatowej. To Kraków raczej nie będzie sprzątał.

 2. a kto będzie sprzątał na tym nowo oddanym odcinku, bo na ” starym ” jeszcze nie było czyszczarki —
  wstyd dla gminy — jednak trochę rowerzystów przejeżdża i widzą ten syf……….

   • Przeciez na te ścieżki gmina dostala kase. Co sie z kasą podziało? To bylo projekt z OSPR, który za czasow premier z Przecieszyna byl gminie Brzeszcze przyznany. Czyzby zemsta polityczna? Ale jeszcze raz powtórzę pytanie: co stalo sie z pieniędzmi na ścieżki rowerowe w Jawiszowicach i Zasolu? Projekt był na ścieżki wiec innej inwestycji chyba zrobic sie z tego nie dalo? Czy może pieniądze przepadły? Wtedy bylaby to chyba niegospodarność

    8
    1
    • Jakiś problem z dokumentacją projektową, w związku z tym tej części inwestycji nie byli w stanie ukończyć do końca roku. Kasa za tę część do zwrotu. Taka wersja jest mi znana. Jak jest inaczej to niech ktoś napisze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.