Dawno nic nowego nie mogliśmy usłyszeć od zespołu Besides – ale jak tłumaczą muzycy – nie bezpodstawnie, gdyż pracują równoległe nad dwoma projektami – trzecim albumem zespołu, oraz większym projektem muzyczno – wizualnym w oparciu o historie związane z naszym obszarem, gdzie do współpracy zaprosili innych muzyków oraz szereg osób z różnych dziedzin, którzy współpracują merytorycznie przy realizacji projektu.

Jednak w ostatnich dniach miała miejsce premiera singla zapowiadającego nowy album – utworu Skylight który można posłuchać tutaj:

„Jak już nadmienialiśmy, pracujemy aktualnie nad dwoma muzycznymi projektami – trzecią płytą zespołu oraz koncept-albumem wraz z multimedialnym widowiskiem. W tym drugim projekcie mierzymy się z historiami trudnymi, ciężkimi i smutnymi, stąd w naturalny sposób muzyka powstająca do nowej płyty jest lżejsza, jaśniejsza i bardziej kolorowa”  – przyznają muzycy z Besides.

Materiał zarejestrowano w Vintage Records, produkcją zajął się zespół wraz z Szymonem Swobodą.  Art-video zrealizowała AngellBeloved.

Promocji singla towarzyszy mała trasa koncertowa w następujących miejscach :

06.10 – Lądek Zdrój, Dom Klahra
11.10 – Rzeszów, Vinyl
12.10 – Lublin, Klub Grafitti
26.10 – Bielsko Biała, Rude Boy
27.10 – Wrocław, Stara Piwnica
28.10 – Gdańsk, Bunkier
02.11 – Szwajcaria, Luzern, Sedel
04.11 – Francja, Lyon, Hard Rock Cafe
17.11 – Kraków, Piękny Pies – Festiwal „Tak Brzmi Miasto”
13.12 – Poznań, Meskalina

„Długo nie koncertowaliśmy w systemie ‘tras’ i to jesienne granie jest taką przymiarką do powrotu do regularnego i intensywnego grania, które pewnie nas czeka po realizacji planów wydawniczych” – mówi Piotr Świąder – Kruszyński, gitarzysta zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj