“Calineczka” to spektakl podsumowujący projekt “Teatr pomiędzy słowami”, na realizację którego Ośrodek Kultury w Brzeszczach pozyskał dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Kultura Dostępna”.

W spektaklu wystąpili aktorzy amatorzy – mieszkańcy Gminy Brzeszcze w różnym wieku, w tym także podopieczni Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych “Olimp” w Brzeszczach.

Efektem kilku miesięcy spotkań z pomimą i tańcem współczesnym jest spektakl “Calineczka” na podstawie książki Hansa Christiana Andersena, w reżyserii Michała Sabata z muzyką Jacka Furtaka. W etiudzie teatralnej wystąpili aktorzy-amatorzy w różnym wieku. Ze względu na stan epidemii, spektakl zrealizowano online, ale uczestnicy dalej ćwiczą, aby w bardziej sprzyjających warunkach zaprezentować etiudę przed publicznością na żywo.

Projekt „Teatr pomiędzy słowami” realizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Olimp”, Teatrem Eksperymentalnym Poszukiwań Twórczych Epidemia, Szkołą Tańca Avocado Fit&Dance oraz firmą Goodlightfilmstudio.

(źr., fot. ok.brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.