W środę 30 marca w remizie OSP Zasole odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Programu “Czyste Powietrze”. Podczas spotkania zorganizowanego przez Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny przedstawiono założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania, jak również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób.

Dofinansowanie w ramach Programu “Czyste Powietrze” można uzyskać na:
 • wymianę źródła ciepła,
 • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
 • mikroinstalację fotowoltaiczną,
 • ocieplenie przegród budowlanych,
 • stolarkę drzwiową i okienną,
 • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Bezzwrotna dotacja do wymiany źródła ogrzewania i termomodernizacji może wynieść nawet do 69 tysięcy złotych.
Gmina Brzeszcze podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie  i przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mogą za pośrednictwem Urzędu Gminy złożyć wniosek o dotację z Programu “Czyste Powietrze” oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu.

 

Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z pomocy w przygotowaniu obowiązkowej deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
Przypominamy, że zgodnie z uruchomioną 1 lipca 2021 roku Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB) każdy właściciel ma obowiązek złożenia do 30 czerwca 2022 roku deklaracji o używanych i posiadanych urządzeniach grzewczych – Tutaj

5 KOMENTARZE

 1. Napiszcie wreszcie prawdę, że żadnej dotacji nie dostaniecie jeśli wcześniej nie zmienicie ogrzewania na gazowe, bo tak uchwalili “mądrzy radni” małopolskiego sejmiku wojewódzkiego! Tyle tylko, że wkrótce gazu zabraknie, albo będzie tak drogi, że tylko nielicznych będzie na to staĆ.

  6
  1
 2. W nadchodzącą zimę ludzie bedą palić czym popadnie by było tylko ciepło>>TAKA JEST OBECNA PERSPEKTYWA i nie ma co się czarować że będzie lepieiej i że komuś te 69tyś OBIECANE zmieni co kolwiek >>ZAPOMNIJCIE!!!! IDZIE WIELKI KATAKLIZM FINANSOWY i oby nie był popart wojną>> LIPIEJ niech nasi radcy pomyślą i sprawdzą gdzie będzie się można schować w razie>W<

  7
  3
  • Niestety przy dodruku euro przez EBC rzędu 50-80 miliardów euro miesięcznie krach i kryzys jakiego świat nie widział są tylko kwestia czasu. Europa i Ameryka są już dawno bankrutami, co mogą wykorzystać militarnie Chiny.

   2
   1
 3. Zamknijcie kopalnię a bedziecie się grzali przy świeczkach pamietajcie ze głównym dostawcą ciepła do bloków jest kopalnia w przpadku jej zmkniecia zostajecie z ręką w nocniku . Obecnie koszty modernizacj budynków jednorodzinnych postawionych w latach 60tych/80tych przerastają możliwości wlaścicieli a obecna dotacja nie gwarantuje ich modernizacji gdyż obecnie same materiały POSZYBOWAŁY o 300% nie mówiac już o robociżnie do tego należy doliczyć koszt utrzymania które też wzrosły już!!! wielokrotnie przkład?>>co mają obecnie powiedzieć CI CO POSTAWILI NA ZMIANĘ OGRZEWANIA NA GAZOWE????????? SPYTAJCIE SIĘ ICH JAKIE MAJĄ PERSPEKTYWY??????

  9
  3
 4. Jak to było przez ostatnie 2 lata “Wymieniłem piec bo dają 5 tysięcy ” Albo ociepliłem za kredyt Dom i wymieniłem okna żeby mi dali dofinansowanie do pieca. A teraz Gaz 50 % w górę ekogroszek na kopalni juz po tysiąc a na składach po 2 tysiące i brak a Stopy% w górę co miesiąc i patrzy się jak rata się podnosi po 30-40 zł co miesiąc…. Dostaliście Polaczki kaskę to teraz oddacie ją z nawiązką.

  11
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.