W całości prezentujemy tekst zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej brzeszczańskiego Górnika. Zapraszamy do dyskusji…

Dziś nieco poważniejszy temat. Temat drażliwy i kłopotliwy. Nie da się go jednak dłużej unikać: stan Obiektu Sportowego Gminy Brzeszcze.

Jeżeli poprzednia Pani Burmistrz, podczas odbierania nam parkingu klubowego z umowy użytkowania, twierdziła, że musi nas go pozbawić z obawy przed posądzeniem o niegospodarność względem tego małego placu, to co mamy powiedzieć o całym obiekcie sportowym? Czy to nie jest prawdziwa niegospodarność? Kto jest odpowiedzialny za zrujnowanie tego terenu?

Wiemy, że temat jest niewygodny, ale nie możemy go nie podejmować. Nie możemy udawać, że tematu nie ma, a stan obiektu cudownie się poprawi.

Musimy wszyscy razem usiąść i pomyśleć co dalej z tym obiektem. Im dłużej czekamy, będzie tylko gorzej…

Dlaczego na tym obiekcie nie ma: orlika lub boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw, fitness parku, kortów, pełnowymiarowego całorocznego boiska, dwóch pełnowymiarowych profesjonalnych płyt trawiastych, bazy noclegowej…?
Mamy piękne tereny leśne, idealne do treningów. Mamy obok basen, saunę, hale sportową. Jest zaplecze gastronomiczne, teren pod bazę noclegowa. Teren i obiekt sportowy ma spory potencjał i  powinien zarabiać na siebie.

Dlaczego u nas się tego nie da zrobić? 

Dziś pokazaliśmy obiekt z zewnątrz… Wyobraźcie sobie teraz, jak mogą wyglądać pomieszczenia socjalne tego obiektu. Czas zatrzymał się tutaj na latach 80-tych ubiegłego wieku.

(źr. gornik-brzeszcze.futbolowo.pl)

30 KOMENTARZE

 1. Zrobiliśmy to samo co andrychów bez władz gminy a w Brzeszczach był, jest i będzie Górnik !! Jawiszowice mają sponsora zobaczymy jak długo daleko nie patrząc soła w Oświęcimiu i rajsko teraz. Sprawa prosta przychodząc na mecz kupując bilet jesteś już jakby sponsorem. Do zobaczenia na meczach.
  P.S> na Górnik chodzą kibice czy wygrywa czy nie ,a nie jak u lokalnych po pierwszej porażce frekwencja spada o 75 procent na boisku liczącym 200 miejsc

 2. Skoro są pieniądze na przebudowy boisk to nie znajdzie się nic w budżecie żeby coś z tym Naszym stadionem zrobić? Nie piszcie tu o lksie. Górnik to tradycja. To klub stworzony przy kopalni która daje pracę dużej liczbie Brzeszczan. Może i słaba ale to nasza tradycja. Przede wszystkim w połączeniu z hala i basenem może to być dobra baza dla innych klubow. LKS wyżej już nie pójdzie. Zobaczycie. A jak kasy braknie to będzie druga sola osw. W Górniku chłopaki grają bo chcą a nie bo im płacą. Ci co za drobniaki poszli do Rajska to Ch..j wam w wasze pazerne dup..ska.Karierowicze piatoligowi:) zdaje sobie z tego sprawy ze koszta odnowy są potężne. Ale myślę że połączenie tych kilku obiektów z biegiem czasu przynosiłoby zyski dla miasta. Wierzę że Radek ogarnie ten temat… Szkoda tylko że jak Drobisz chciał działać w tym temacie parę lat temu to mu gmina nie pomogła. No ale wiecie… Władza była jaka była.

  4
  4
 3. Ziomal. Weź coś w końcu zrób dla gminy. A nie pieprz głupot. Takich jak ty gadaczy jest na pęczki. Pozdrawiam i do roboty. Dług gminy trzeba podreperować ekonomisto jedyny w swoim rodzaju.

  3
  5
  • A skąd wiesz że nie robię i co w takim razie Ty robisz dla gminy oprócz obrony wszystkich poprzednich władz. Dług gminy trzeba podreperować powiadasz – a kto do tego długu doprowadził i dlaczego nikt za to nie został rozliczony ? Może odpowiesz na te pytania zna”f”co tematu ?.

   3
   3
 4. Materialy do remontu pomieszczen w budynku,trybun, barierek ,wału,budek dla rezerwowych oraz sprzetu do prac miedzyinnymi koparki, LKS Jawiszowice uzyskał od kilku darczyńców a nie Jednego sponsora ,a z tego co mi wiadomo prace wykonali sami w czynie spolecznym , narazaac się przy tym poprzedniej władz.Pozdrawiam wszystkich chętnych do pracy społeczników i kibiców Gornika oraz Jawiszowic.Nie patrzmy i nie życzmy innym żle tylko chwyćmy się do roboty .

  6
  2
 5. Prezes niech się uda do Adex budu. W tamtym roku już o tym wiedział. Miał temat wyłożony na tacy. Wszystko było załatwione. I nic z tym nie zrobił. Chętni do malowania by się znaleźli. Adex był chętny dostarczyć materiały na od malowanie trybuny. Wybaczcie ale zwykli szarzy kibice nie będą wyreczac władz klubowych. W tamtym roku nie ruszalismy tematu bo przy starej burmistrz można było jeszcze karę wyłapać. Bo to obiekt gminny. Teraz jest zielone światło. Tylko prezes musi się ruszyć. 2 rozmowy po godzinę i sprawa byłaby zalatwiona

  6
  6
  • Zarzad KSG, dziękujemy za zainteresowanie, doceniamy to, naprawdę super. Przede wszystkim obiekt jest własnością Gminy i każdy remont musi być wykonany za zgodą Gminy, po drugie przedstawiciele Adex Budu lub kibice za pośrednictwem poczty internetowej skontaktowali się z nami w tym temacie, były tam warunki umieszczenia reklamy Adex Bud na obiekcie gminnym, poprosiliśmy o spotkanie, był podany termin i … NIC echo. My naprawdę nie możemy sami decydować o tym co na tym obiekcie wykonać. Proszę nie oceniać pochopnie, naprawdę te tematy nie są takie proste jak się wydaje. Wszystkim nam chyba zależy na tym samym, więc proszę przyjść porozmawiać i samemu ocenić, proszę nie wyciągać pochopnych wniosków.

   5
   5
 6. I co???? była burmistrz?? co?? przekupni radni??? Przecież według waszych bzdur jakie mówiliście Straż Miejska była ogromnym obciążeniem finansowym gminy…zlikwidowaliście i gdzie są pieniądze po nich?? dlaczego nie daliście włodarzom górnika? Co dalej z porządkiem publicznym? co? z monitoringiem w który przez długie lata gmina inwestowała? To jest niegospodarność byłej władzy..

  15
  4
 7. przecież sponsor nie wymalowal szatni nie zamontowal barierek po prostu im się chce a w Gorniku tylko roszczenia wszystko im trzeba dac a sponsor w LKS też im z nieba nie spadł trzeba dac trochę od siebie w tej chwili w naszej gminie tylko LKS i to właśnie na tym klubie podoba opierać się reklama naszej gminy tutaj powinni inwestować w obiekt a młodzi piłkarze niebawem się znajdą kwestia czasu i pierwsza drużyna wybieranie na stadion złożona z młodych adeptów z Jawiszowic

  10
  6
  • dzidzius. masz sporo racji zarówno w tym jak i poprzednim poście. 20 lat temu Pomowiec w A-klasie toczył bój z Wilamowicami o pierwszy swój awans do okręgówki a Górnik grał w czwartej lidze. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że role się odwrócą uznałbym go za fantastę. A jednak. Czy ktoś w latach 90. przypuszczał, że Soła Oświęcim grająca na boisku wśród łozin i tataraku wystąpi w trzeciej lidze z ówczesnym ekstraklasowcem, Hutnikiem Kraków? Nie tacy upadali i nie tacy szli w górę. Sympatykom i kibicom piłki w naszej gminie polecam zagłębić się historię Górnika. Kto, kiedy i w jakich okolicznościach zakładał ten klub? Inspirujący temat teraz i przed zbliżającym się 100-leciem klubu.
   A dzisiaj rozbijamy Sołę Łęki 4:0!

   4
   1
 8. Hahah w LKSie sami w czynie społecznym zrobili to wszystko i postawili trybuny? Hahaha ale nie dodasz kto za to zapłacił? Jawiszowice mają sponsora który łoży na zawodników i inne potrzeby klubu, może nie wszystkie ale najważniejsze. I co tu porównywać? Ale spokojnie, już niedługo, to będzie kwestia czasu a nie będziecie mogli iść na LKS na mecz bo nie będzie miał tam kto grać, bo gdy skończy się kasa od sponsora żaden zawodnik nie będzie grał za parę groszy. Nie ma tam wychowanków ani ludzi przywiazanych do klubu. Smutne ale prawdziwe.

  11
  5
  • No i się zaczyna… Po co wam te durne wojenki? W Jawiszowicach jest sponsor? Jest i bardzo dobrze. W Górniku też by się taki przydał, ale nie ma. Tymczasem z Obserwatorem i czystym sumieniem czekamy, który klub się pierwszy skończy. A najlepiej żeby padły oba, ale wtedy będzie śmiechu!

   6
   5
 9. Proszę przeczytać program rewitalizacji poprzedniej władzy.Coś tam piszą o stadionie i PPP…chyba nierealne. Gdyby zlikwidować to kto zapłaci za tą likwidację, bo to nie 1000 zł kosztuje. Poza tym trzeba byłoby zmienić plan zagospodarowania terenu dla tego obszaru żeby myśleć o potencjale tego terenu a to również i czas i koszty. Stadion i hala leżą przy drodze wojewódzkiej przy wjeździe do Brzeszcz czyli na pierwszej linii. Miło byłoby robić dobre wrażenie. Nie musi być od razu na bogato.

  2
  2
 10. w gminie Brzeszcze tylko LKS JAWISZOWICE widac ze tam sie cos dzieje sami dbaja o stadion w czynie spolecznym zrobili bariery kupili trybune zwiekszyli płyte boiska zlikwidowali wał widac ze im nie jest nic ciezko w GORNIKU tylko narzekanie i tylko pisza co im GMINA ma zrobic wytarczy tylko troche farby i checi i stadion nie bedzie taki straszny wiec do roboty a nie narzekac

  11
  8
 11. Ten stadion wymaga ogromnych nakładów. Powinni sprzedać te tereny i na oś. Paderewskiego koło 5 bloku. wybudować mały kameralny obiekt z naturalnym i z pełnowymiarowym sztucznym boiskiem. Stadion Górnika jest na zadupiu i nikomu się tam nie chce jechać na mecz to już lepiej na LKS JAWISZOWICE iść tam przynajmniej coś się dzieje.

  12
  16
 12. A w takiej malej pszczynie buduja nowoczesny stadion lekkoatletyczny ( dokladnie taki sam jak na stadionie slaskim) wiafoko bez takich trybun, i nowe boisko dla klubu koszt ok 10mln. Da sie? Jak sie nie robi projektow, nie walczy o pieniadze z ministetstwa czy uni to nigdy nic nie srobia

  9
  1
  • Burmistrz ma jeszcze ponad 4 lata na walke o pieniądze z różnych źródeł, dajmy mu czas. Chyba, że bedzie brał przykład ze swojej poplecznicy to…?

   9
   7
 13. Przykre bardzo. Trzeba zaorać, postawić wszystko od nowa i zabezpieczyć przed chuliganami i innymi, którzy nie mają nic innego do roboty jak malowanie po ścianach itp. Tylko skąd na to pieniądze ? Całe Brzeszcze są brzydkie, szare i smutne a nam się stadiony marzą 🙁 🙁

  9
  7
  • A skąd biorą na to inne , biedniejsze gminy ? Przecież nasza gmina do najbiedniejszych nie należy, ale niestety lata rozpasania brzeszczańskich władz, kiedy zamiast inwestować w infrastrukturę inwestowało się w nikomu niepotrzebne twory typu GZE , SM itp utrzymując na etatach za na publiczne pieniądze rzesze swoich znajomych zrobiło swoje. Smutne to ale prawdziwe.

   12
   6
   • Zwróć uwagę, że ta “poprzednia rozpasana władza z GZE, SM itp.” to jest frakcja obecnego burmistrza. Tak więc historia zatoczyła koło. P.Jankowską mieszkańcy wywalili, bo nie robiła inwestycji – ludziom było źle. P. Cecylię mieszkańcy wywalili, bo robiła tylko inwestycje – ludziom było źle. Teraz ludzie wybrali p. Radosława i czekają na cuda.

    6
    2
 14. Pytania, które zadał KSG są skierowane raczej do władz gminy. Z mojej strony, bywającego na meczach, problemem nie jest to czego nie ma tylko to co jest. Czy gmina i klub dysponują aktualną ekspertyzą techniczną budynku? Od jej wyniku zależą dalsze działania. Doraźnie klub mógłby zorganizować zbiórkę celową na malowanie trybuny. Bida, bidą, ale niedobrze się robi patrząc na te wysmarowane ściany.

  10
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj