Nowi strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Brzeszcze wkrótce zasilą szeregi oddziałów bojowych.

W poniedziałek 17 Października zorganizowano egzamin ze szkolenia podstawowego, który pozwala im uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W szkoleniu uczestniczyło 40 ochotników w tym 5 z naszej gminy(3 z Osp Brzeszcze  1 z Osp Jawiszowice oraz 2 z OSP Zasole). Obok wykładów teoretycznych wzięli oni udział również w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Był to kurs podstawowy dla druhów OSP z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa, który przygotował ich do bezpiecznego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych w szeregach swoich macierzystych jednostek. Wcześniej strażacy pomyślnie zaliczyli test w komorze dymowej, jaki odbył się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Szkolenie podstawowe jest przepustką do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejnych szkoleniach organizowanych dla strażaków ochotników.

Zwieńczeniem nauki był poniedziałkowy sprawdzian wiadomości teoretycznych oraz praktycznych. Podczas egzaminu strażacy ochotnicy musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, które oceniała specjalna komisja. Wszyscy druhowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali go z wynikiem pozytywnym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj