HDK PCK “Strażak” przy KP PSP w Oświęcimiu zachęca do wzięcia udziału w zbiórce krwi.

Krew będzie można oddać 18 września od godziny 8.00 w Krwiobusie ustawionym pod jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach przy ul.Piastowskiej 39

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania dowodu osobistego.

RCKiK o zasadach oddawania krwi w czasie pandemii. Do oddania krwi mogą zgłaszać się wyłącznie ZDROWE OSOBY (bez jakichkolwiek objawów infekcji m.in.: gorączka, kaszel katar – w tym alergiczny, duszność, biegunka, wymioty), które w ostatnich 14 dniach nie miały kontaktu z osoba zakażoną wirusem lub objęta kwaratanną/nadzorem epidemiologicznym!

W przypadku powrotu zza granicy prosimy o sprawdzenie listę krajów, po powrocie z których obowiązuje karencja w oddawaniu krwi – aktualna lista. Informujemy, że RCKiK nie wykonuje u dawców badań w kierunku wykrycia koronawirusa (SARS-CoV-2), który wywołuje chorobę COVID-19.

Osobom mającym podejrzenie zakażenia koronowirusem nie wolno wchodzić na teren RCKiK, Oddziału Terenowego ani zgłaszać się do oddania krwi na wyjazdowej akcji. Ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną prosimy o przychodzenie do Centrum, Oddziału Terenowego lub akcję wyjazdową bez osób towarzyszących. Każdy dawca i potencjalny kandydat na dawcę zostanie poddany wstępnej kwalifikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.