Podczas kwietniowej konferencji trenerów, zorganizowanej w Chełmku przez ‘PPN Podokręg Piłki Nożnej Oświęcim’, trener pierwszej drużyny LKS-u, Jarosław Płonka został uroczyście doceniony przez Związek za długoletnią działalność trenerską. Szkoleniowiec i dyrektor sportowy klubu z  Jawiszowic otrzymał tytuł ‘Zasłużonego Trenera Małopolskiego Związku Piłki Nożnej’.

„Dziękuje za wyróżnienie i cieszy mnie docenienie mojej długoletniej pracy w klubie. Ten sukces jest jednak nie tylko mój. Za każdym sukcesem stoją bowiem inne osoby, które nas wspierają i pomagają w spełnianiu pasji” – przyznaje trener Płonka.

„Dziękuję mojej żonie Ewie, która zawsze przymykała oko na moje nieobecności  w domu i brak czasu dla rodziny. Drugą osobą jest nasz sponsor, Pan Krzysztof Łysoń, który niczym drugi trener pcha drużynę do przodu i jest dobrym duchem ekipy. Dziękuje także zarządowi klubu i gospodarzom obiektu, którzy starają się, żeby klub mógł funkcjonować profesjonalnie. Dziękuję także wszystkim zawodnikom, z którymi miałem dotychczas przyjemność pracować i dzięki którym mogłem osiągać sukcesy” – dodaje.

Jarosław Płonka to coach z długoletnim doświadczeniem, który stale zwiększa swoją szkoleniową wiedzę, gromadząc równocześnie kolejne trenerskie certyfikaty.

„Pierwsze uprawnienia trenerskie zdobyłem w 2000 roku. Obecnie jestem trenerem z licencją UEFA. W sumie moja przygoda z prowadzeniem drużyn piłkarskich trwa już ponad 23 lata. Zaczynałem od młodzieży,  głównie w klubach, w których byłem czynnym zawodnikiem. Pierwsze doświadczenia z seniorami nabyłem w klubie LKS Przecieszyn i MKS Iskra Pszczyna. Kolejnym krokiem było samodzielne objęcie drużyny seniorskiej LKS Jawiszowice w sezonie 2013/14” – wylicza.

W Jawiszowicach Jarek Płonka odnalazł swoje „miejsce na ziemi”, a raczej na boisku, gdyż to właśnie z tą ekipą zaliczył serię awansów, które przyniosły upragnioną grę w czwartej lidze…

„Drużyna była w A-klasie, w bardzo kiepskiej kondycji.  Ciężką pracą w sezonie 2015/16 uzyskaliśmy awans do ligi okręgowej, a kolejnym sukcesem był awans do 4 lig małopolskiej. W sezonie 2021/22, po reorganizacji 4 ligi i połączeniu dwóch grup udało się nam zająć premiowane miejsce, które pozwoliło nam występować w elitarnej, ‘JAKO 4 lidze’.  Tam z drużyną osiągamy niezłe wyniki” – kończy trener.

Osiągniecia trenera Płonki w LKS-ie:

  • Awans w sezonie 2015/16 do ligi okręgowej
  • Awans w sezonie 2017/18 do 4 ligi
  • Awans w sezonie 2021/22 do ‘Jako 4. Liga Małopolska’

(źr. LKS Jawiszowice)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj