Na dość przerażający widok natknęła się jedna z mieszkanek naszej gminy. Tuż obok jednego z kontenerów na śmieci, umiejscowionego na ul. Łokietka natrafiła na porzuconą klatkę hodowlaną, w której znajdował martwy miniaturowy królik.

„Kiedy wychodziłam wynieść śmieci, nie spodziewałam się, że natrafię na takie znalezisko! Nie mogłam przejść obok tej sytuacji obojętnie i postanowiłam opublikować ten ‘wyczyn’. Jest to dla mnie oburzające zachowanie! Sama jestem właścicielką królika i nie wyobrażam sobie, by po jego śmierci potraktować go w tak okrutny sposób”  – napisała na naszą redakcyjną skrzynkę autorka zdjęć.

Zdjęcia obrazujące szokujące zachowanie właściciela zwierzęcia szybko opublikowane zostały na jednej ze stron Facebooka i błyskawicznie spotkały się z falą krytyki ze strony internatów.

Oto kilka z tych delikatniejszych:

  •  Jeśli ktoś się nie potrafi / nie chce zająć się zwierzęciem i zapewnić mu odpowiednich warunków, a króliki niestety do “tanich” zwierzać nie należą, trzeba było dać ogłoszenia i ktoś by go przygarnął…
  • Pseudo-“właścicielu”, wiedz, że karma wraca…
  •  A tak w ogóle to właściciel szedł sobie z klatką (taka dużą) i nikt nie widział?
  • Sprawdzić kamery w okolicy i szukać gnoja!
  • Jak można być tak bez uczuć ?!
  • Po prostu brak słów! Jak można być takim człowiekiem?
  • Masakra do czego ludzie są zdolni! To się w głowie nie mieści!

Reakcja zszokowanych obserwatorów nie powinna nikogo dziwić.

Trudno bowiem o racjonalne wyjaśnienie tak nieludzkiego i bezmyślnego zachowania właściciela zwierzątka…

“Z całą pewnością osoba, która natrafiła na to makabryczne znalezisko może zawiadomić Policję o podejrzeniu znęcania nad zwierzęciem”- przyznaje asp.sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.