Rada Społeczna Szpitala Powiatowego, której przewodniczy starosta oświęcimski Zbigniewa Starca zdecydowała o zakupie nowej karetki dla szpitala.

We czwartek, 12 lipca Rada Społeczna w Oświęcimiu jednogłośnie podjęła uchwałę wyrażającą zgodę na zakup nowej karetki pogotowia za kwotę 400 tysięcy złotych.

W związku z tym, że sprawa wypadku drogowego z udziałem naszej karetki trafi najprawdopodobniej do sądu, wypłata odszkodowania nastąpi najwcześniej po jej zakończeniu. Nie mogliśmy podjąć innej decyzji, która zapewni bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej” – przyznaje starosta.

Do wypadku z udziałem karetki doszło 5 lipca w Grojcu. Jak wstępnie ustalili policjanci  35-letni mieszkaniec Tychów, kierując samochodem marki Opel Combo,  podczas skrętu w lewo zderzył się z jadącą na sygnałach uprzywilejowania karetką oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego, wyprzedzającą ciąg pojazdów.

W wyniku zderzenia karetka przewróciła się na bok. Do szpitala na badania została przewieziona trzyosobowa załoga Pogotowia Ratunkowego oraz kierowca opla, który doznał obrażeń wewnętrznych.

(źr. powiat.oswiecim.pl , fot. Policja Oświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.