Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zaprasza na wydarzenie kulturalne pt. „Tradycje regionu wspólnym dziedzictwem”, które odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia w parku w Polance Wielkiej. 

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 15:00, zostaną zaprezentowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Oświęcimskiego – będzie możliwość skosztowania przysmaków przygotowanych specjalnie na tę okazję. Gminę Brzeszcze reprezentować będą KGW Jawiszowice oraz KGW Brzeszcze-Bór.

Wydarzenie ma na celu wyeksponowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego w obszarze sztuki kulinarnej oraz ludowych zwyczajów regionu oraz promocję dziedzictwa kulturowego z pogranicza polsko-słowackiego. Niewątpliwym aututem będzie nawiązanie bliższej współpracy i wymiana doświadczeń z partnerami ze Słowacji, co może przełożyć się wzrost ruchu turystycznego oraz rozwoju kultury w regionie.

Plan niedzielnego (29.08) spotkania “Tradycje regionu wspólnym dziedzictwem” :

  • Dziewięć stanowisk (stołów) prezentacyjno degustacyjnych organizowanych przez Koła Gospodyń – tradycje kulinarne oraz estetyka (dekoracje) stołów.
  • Wystawa druciarstwa (artysta – rzemieślnik z Czadcy), połączona z pokazem instruktażowym podstaw druciarstwa dla indywidualnych osób.
  • Wystawa rękodzielnicza( specjaliści z Polski) połączona z pokazem instruktażowym wykonywania ozdób z papieru, bibuły, kwiatów itp. dla indywidualnych osób.
  • Występ zespołu regionalnego ze Słowacji (jako część artystyczno-sceniczna imprezy)
  • Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń, które przygotowały prezentacje stołów.
  • Nagranie Orkiestry Dętej z Powiatu Oświęcimskiego.
  • Prezentacja wybranych przykładów dziedzictwa Powiatu Oświęcimskiego i Czadcy.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Partnerem wiodącym jest Powiat Oświęcimski, a partnerem projektu Miasto Czadca.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.