Grający trener LKS-u oficjalnie zakończył współpracę z jawiszowickim czwartoligowcem. Wraz z rozpoczęciem przedwiosennych przygotowań pierwszej drużyny GKS-u Tychy rozpoczął nową pracę: jako nowy członek sztabu szkoleniowego klubu i asystent szkoleniowca Artura Derbina. 

Przemysław Pitry urodził się w Pszczynie, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał m.in. w Iskrze i GKS Tychy (runda wiosenna sezonu 2002/03). Przez wiele lat występował na poziomie Ekstraklasy i 1. ligi.

Grał w barwach Zagłębia Sosnowiec, Amiki Wronki, Lecha Poznań, Górnika Zabrze,  katowickiej Gieksy, czy Górnika Łęczna.

“Po zakończeniu profesjonalnej kariery został grającym trenerem czwartoligowego LKS Jawiszowice, a także szkoleniowcem w Akademii Piłkarskiej GKS Tychy. W swoim pierwszym roku pracy z drużyną U-17 naszego klubu – wspólnie z Marcinem Zemankiem – poprowadził zespół do historycznego awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Jesienią był opiekunem najstarszego rocznika tyskiej sekcji młodzieżowej. Teraz skupi się na pracy z pierwszym zespołem GKS” – podaje strona GKS-u.

Działacze LKS-u na swojej oficjalnej witrynie podziękowali swojemu dotychczasowemu szkoleniowcowi, życząc mu sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.

“Dziękujemy trenerowi za cały wkład włożony w rozwój drużyny i naszego klubu. Życzymy samych sukcesów i szybkiego rozwoju zawodowego”.

W Jawiszowicach pracował od grudnia 2019 roku.

(źr., fot. gkstychy.info, lks-jawiszowice.futbolowo.pl)

8 KOMENTARZE

   • A co do Pitrego, to oprócz tego co w artykule rozegrał jeszcze 28 meczów w Zagłębiu Sosnowiec, w których strzelił 13 bramek, w Górniku Zabrze 58 meczów i 7 bramek i w GKS Katowice 153 mecze i 33 bramki. W sumie w zawodowej karierze rozegrał 345 meczów, w których strzelił 70 bramek. Powodzenia

    • Przemysław Pitry jest wychowankiem Iskry Pszczyna, jednak treningi zaczynał w klubie LKS Stara Wieś. W drużynie seniorów, grającej wówczas w klasie okręgowej, zadebiutował w wieku 16 lat. W latach 1998-2000 w klubie doszło do pewnych spięć między drużyną a prezesem, wskutek czego odeszło wielu czołowych graczy. W tym okresie klub zanotował spadki, a sam Pitry zastanawiał się nad dalszym rozwojem swojej kariery. W roku 2001, po zmianie zarządu klubu, do drużyny Iskry zaczęli wracać dawni zawodnicy, i nastąpiły awanse, najpierw do A klasy (sezon 2001/02) (Pitry strzelił wówczas ponad 40 bramek w sezonie), a potem do klasy okręgowej (sezon 2002/03). W międzyczasie Pitry pół sezonu spędził w czwartoligowym GKS Tychy, do którego trafił po meczu pucharowym (sezon 2001/02) Iskry z tą właśnie drużyną. W sezonie 2003/04 wrócił do Pszczyny i jego dobre występy w klasie okręgowej zaowocowały podpisaniem kontraktu z Zagłębiem Sosnowiec we wrześniu 2004 roku. Do ekstraklasy trafił w rundzie wiosennej 2005/06, przechodząc z Zagłębia do Amiki Wronki, gdzie w pierwszym sezonie rozegrał 10 spotkań i strzelił 1 bramkę. Od sezonu 2006/07, po fuzji Amiki z Lechem, reprezentował barwy klubu KKS Lech. W grudniu 2006 roku powołany do pierwszej reprezentacji Polski, ale zagrał tylko w towarzyskim, nieoficjalnym meczu z reprezentacją Śląska. 10 czerwca 2008 roku podpisał 3-letni kontrakt z Górnikiem Zabrze. 29 czerwca 2010 roku za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Górnikiem[1] i przeszedł do GKS-u Katowice, gdzie spędził 5 lat. W roku 2015 został zawodnikiem ekstraklasowego Górnika Łęczna. Źródło: WIKIPEDIA (polecam autorowi artykułu)

 1. Powodzenia, sukcesów i jak najszybszego objęcia samodzielnego stanowiska trenerskiego w najwyższych klasach rozgrywkowych. Ciekawe co teraz u nas z trenerem, zmiana powrotna? A może ktoś nowy?

  5
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.