Klub Sportowy „Górnik” Brzeszcze realizował w padzierniku  projekt pn. „Trening na łonie natury czy w klubie? Trening z naturą – Sportowa Natura”. Zadanie realizowano dzięki grantowi pozyskanemu w ramach konkursu “Sprtowa natura” organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe. Partnerem wydarzenia byłą Gmina BRzeszcze oraz Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

Celem projektu była edukacja leśna w tym zapoznanie uczestników treningów (drużyn: seniorów, juniorów młodszych, młodzików i orlików) oraz młodzieży, dorosłych i seniorów – mieszkańców województwa małopolskiego i śląskiego z florą i fauną Lasów Państwowych oraz obszaru Natura 2000 znajdujących się na terenie Gminy Brzeszcze.
Organizatorzy zachęcali do uprawiania sportu oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w lasach na terenie Gminy Brzeszcze, promowali żywność pochodzącą z lasów (wyroby z produktów pochodzenia leśnego, przetwory z płodów runa leśnego itp.).

W ramach projektu  Klub Sportowy „Górnik” zorganizował trening piłkarsko – sportowy na stawach i w lesie państwowym w Brzeszczach w rejonie ulic: Kolejowa, Nazieleńce, Zaborze, Lachowicka oraz Bór.
Ponadto na łonie natury przeprowadzono wykład pod tytułem: „Flora i fauna Lasów Państwowych w Brzeszczach. Obszar Natura 2000 Stawy Brzeszcze”. Podczas tej prelekcji został omówiony temat wykorzystania potencjału Lasów Państwowych w Brzeszczach w sporcie, turystyce i wypoczynku dla mieszkańców i turystów, a także wykorzystania żywności pochodzącej z lasów.

Klub Sportowy “Górnik” Brzeszcze zrealizował zadanie dzięki grantowi pozyskanemu w ramach konkursu “Sportowa natura” organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe.

(źr.fot. Brzeszcze.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj