Od poczętku kwietnia aż do końca września potrwa akcja odkomarzanie terenów Gminy Brzeszcze. Polegać ona będzie na monitorowaniu występowania larw komarów oraz ich zwalczania w wodach płynących i stojących. Do unicestwiania owadów użyte zostaną produkty biobójcze, nietoksyczne dla ludzi, pszczół oraz ryb i innych organizmów wodnych.

Obszar przeznaczony do odkomarzania stanowią głównie rowy i zalewiska znajdujące się na działkach należących do Gminy Brzeszcze o łącznej powierzchni ok. 70 ha.

“Przekroczone stany alarmowe na rzekach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Gminy Brzeszcze przyczyniły się do powstania lokalnych podtopień, stwarzając idealne warunki dla rozwoju larw komarów, czego konsekwencją jest obecnie pojawienie się znacznej ilości osobników dorosłych, które skutecznie potrafią uprzykrzyć czas spędzony na świeżym powietrzu. Aby walka z tymi uciążliwymi owadami była skuteczna, optymalnym rozwiązaniem będzie połączenie akcji prowadzonej przez Gminę Brzeszcze z działaniami prowadzonymi przez osoby prywatne” – czytamy na stronie Gminy.

(źr. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.