Województwo Małopolskie planuje w obecnej edycji rozkładu jazdy wznowienie kursowania codziennych pociągów na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Projekt oferty przewozowej przewiduje dziewięć par pociągów kursujących w większości w bezpośrednich relacjach do i z Krakowa Głównego przez Trzebinię.

“Aby zapewnić jak najlepsze dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów, prosimy o podzielenie się swoimi uwagami i propozycjami do opracowanego projektu. Wnioski z ww. konsultacji zostaną wykorzystane do uzgodnień z Województwem Śląskim – współorganizatorem przewozów na tej linii oraz do opracowania ostatecznej wersji rozkładu jazdy i przeanalizowane pod kątem możliwości wprowadzenia przez Zarządcę Infrastruktury – Spółkę PKP PLK S.A” – czytamy w piśmie wystosowanym przez Zarząd PKP.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie wniosków do dnia 30 stycznia br. w formie elektronicznej na adres kolej@umwm.pl, z dopiskiem „Konsultacje rozkładu jazdy”.

Proponowany rozkład jazdy pociągów relacji Kraków – Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice przedstawiony jest w LINKU.

5 KOMENTARZE

  1. Dla mnie bardzo wygodnym połączeniem był bezposredni dojazd do Katowic. Jeżdziłam tak często. Z Katowic jest doskonałe połaczenie we wszystkich kierunkach.Jeżdżę często w kierunku Szczecina i do Warszawy. Wiem też że kilka osób dojeżdzało na tej linii do pracy. Łatwo było dojechac do lekarza. Znam osoby,które nadal korzystają ze śląskiej opieki zdrowotnej i jeżdżą na konsultacje do Katowic. Wydaje mi się,że ze dwie pary pociągów powinny jeżdzić na tej trasie.

  2. Dla mnie bardzo wygodnym połączeniem był bezposredni dojazd do Katowic. Jeżdziłam tak często. Z Katowic jest doskonałe połaczenie we wszystkich kierunkach.Jeżdżę często w kierunku Szczecina i do Warszawy. Wiem też że kilka osób dojeżdzało na tej linii do pracy. Łatwo było dojechac do lekarza. Znam osoby,które nadal korzystają ze śląskiej opieki zdrowotnej i jeżdżą na konsultacje do Katowic. Wydaje mi się,że ze dwie pary pociągów powinny jeżdzić na tej trasie.

  3. WG Mnie to wystarczyło by uruchomić połączenie na trasie Brzeszcze _Czechowice bo tam nie ma się czym dostać tak żeby można do pracy na 3 zmiany jeździć np : 5.00 ,13.00 , 21. 00 a z Czechowic 7.00 ,15.00 i 23 .00 na pewno by byli chętni . na Oświęcim już mzk i konkret jeżdżą. A do Krakowa 2 h jechać- średnia przyjemność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.