Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Burmistrz Radosław Szot wraz z radnymi Rady Miejskiej w Brzeszczach oraz przedstawicielami organizacji i instytucji działających na terenie Gminy złożyli kwiaty pod pomnikami w parku przy ul. Kościuszki, w parku przy ul. Dworcowej oraz przy pomniku w Jawiszowicach.
W uroczytościach udział wzięły także Iwona Gibas- przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Teresa Jankowska, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Symboliczne złożenie kwiatów i zniczy stanowiło hołd dla tych wszystkich, którzy oddali życie broniąc wolności i niepodległości Polski, dla ofiar obozów koncentracyjnych i innych miejsc kaźni.

“1 września to data szczególna. Dzień, który zapoczątkował tragiczne wydarzenia, zmieniające losy Polski i całego świata. Wydarzenia, które nieprawdopodobne piętno odcisnęły szczególnie tutaj – na ziemi oświęcimskiej, także w naszej Gminie. Wojna, która wymazała nazwę „Oświęcim”, wprowadzając „Auschwitz” – synonim piekła, które tu na ziemi ludzie zgotowali ludziom” – przyznał w swoim przeówieniu Burmistrz Brzeszcz.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.