3 grudnia  zakończono realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 510508K w km od 0+000 do km 0+416, ul. Stefczyka w miejscowości Brzeszcze”.

Zakres robót obejmował m.in:

  • Roboty przygotowawcze i ziemne.
  • Wykonanie podbudowy oraz nowej nawierzchni jezdni.
  • Budowę poboczy i odcinków chodnika.
  • Ułożenie nowych krawężników.
  • Budowę ścieku przykrawężnikowego odwodnienie korpusu drogowego.
  • Przebudowę drogi wewnętrznej wraz z budową chodnika.
  • Przebudowę sieci elektrycznej i gazowej.

Szczególnie ważną kwestią było rozwiązanie problemu wąskiego odcinka – zakrętu, którego ze względu na dotychczasową szerokość nie mógł pokonać np. wóz straży pożarnej. Nowo wybudowany odcinek drogi usprawni komunikację, umożliwi dojazd służbom ratowniczym i bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Wartość realizowanej inwestycji to ponad 1 milion złotych.

Środki finansowe pochodziły z budżetu Gminy Brzeszcze oraz z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozyskana dotacja to 473.980,00 złotych.

Odbiorze robót wziął udział Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, radni Rady miejskiej w Brzeszczach: Helena Moś (przewodnicząca Samorządu Osiedlowego nr 3) , Jacek Wawro i Sławomir Drobny (przewodniczący Samorządu Osiedlowego nr 4), a także kierownictwo budowy, inspektorzy nadzoru, przedstawiciele RPWiK w Tychach S. A. i Agencji Komunalnej sp. z o.o. w Brzeszczach.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Owacje na stojąco! Gigantyczna inwestycja! I w niecały rok! Brawo burmistrz! Brawo Radni! Chińczycy z ich budowami wobec waszego remontu to żółte ludziki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.