W poniedziałek, 26 lutego, w Operze Krakowskiej miało miejsce Noworoczne Spotkanie Strażaków z całej Małopolski, zorganizowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wydarzenie stanowiło okazję do podsumowania dotychczasowej działalności Województwa na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przeciwpowodziowego oraz wsparcia dla małopolskich gmin i jednostek OSP.

Gala Strażacka było wyjątkowym momentem, podczas którego wręczono dyplomy i plecaki Ochotniczym Strażom Pożarnym, które wyróżniły się największą liczbą interwencji w terenie w 2023 roku. Z szczególnym uznaniem wyróżniono OSP Brzeszcze, uznaną za najaktywniejszą jednostkę w powiecie oświęcimskim.

W uroczystości uczestniczyli znaczący przedstawiciele, takie jak Jan Tadeusz Duda, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa, radni województwa oraz lokalni strażacy.

Gminę Brzeszcze reprezentowali Burmistrz Radosław Szot, Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej i Przeciwpowodziowej Adrian Walczyk, oraz delegacja OSP Brzeszcze.

Podczas spotkania wicemarszałek Łukasz Smółka podkreślił wagę strażackiego powołania, gotowość do niesienia pomocy oraz poświęcenie strażaków w czasie akcji ratowniczych. Dodał, że wsparcie dla służby OSP jest priorytetem, zapewniając, że nowoczesny sprzęt dostępny dla strażaków gwarantuje skuteczne działanie w sytuacjach krytycznych, gdzie liczą się minuty czy sekundy.

Gala Strażacka nie tylko uhonorowała najbardziej aktywne jednostki, ale również było okazją do wręczenia podziękowań Ochotniczym Strażom Pożarnym za ich ofiarną służbę. Samorząd Województwa Małopolskiego postanowił udzielić pomocy finansowej dla gmin, z przeznaczeniem dla jednostek OSP na terenie województwa. OSP Brzeszcze otrzymała wsparcie w wysokości 10.000 zł, co było uznaniem dla ich znaczącego zaangażowania.

Jednostka OSP Brzeszcze została wyróżniona jako najaktywniejsza w powiecie oświęcimskim, uczestnicząc w 178 interwencjach w 2023 roku, w tym 22 pożarach, 152 miejscowych zagrożeniach i 4 fałszywych alarmach. To zasłużone wyróżnienie dla strażaków, których poświęcenie przyczynia się do bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj