W najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Gminy Brzeszcze kadencji 2018-2023, Burmistrz elekt wraz z wszystkimi nowo wybranymi radnymi złożą uroczyste ślubowania.

Każdy radny zwyczajowo składa ślubowanie na pierwszej sesji nowo wybranej rady lub sejmiku, jeżeli jest na niej obecny. Wynika to pośrednio z przepisów regulujących ślubowanie radnych (art. 23a ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym; dalej: ustawa o samorządzie gminnym, art. 20 ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym; dalej: ustawa o samorządzie powiatowym i art. 22 ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa; dalej: ustawa o samorządzie województwa). Stanowią one, że radni nieobecni na pierwszej sesji rady lub sejmiku składają ślubowanie na pierwszej sesji, na której są obecni.

Radni gmin po odczytaniu roty ślubowania wywoływani są kolejno, powstają i wypowiadają słowo „ślubuję”. Mogą też dodać „Tak mi dopomóż Bóg”.

W przypadku radnych powiatów i województw przepisy nie regulują sposobu ślubowania.

Złożenie przysięgi jest równoznaczne z oficjalnym rozpoczęciem pracy nowego Burmistrza oraz miejskiej Rady.

I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Brzeszczach na kadencję 2018 – 2023 odbędzie się w czwartek 22 listopada o godz. 10. w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brzeszczach, ul. Kościelna 4.

(źr. brzeszcze.pl, samorzad.infor.pl)

5 KOMENTARZE

  1. WITAM MAM PYTANIE W SPRAWIE INFORMACI NADANEJ W TVP INFO W ZWIAZKU Z WYDAZENIAMI W PARYZU DZIENNIKRZ TVP INFO POROWNAL TO ZE STRAJKIEM NA KOPALNI BRZESZCZE MOWIAC ZE NALEZY DO WOJWODZTWA SLASKIEGO ??? ZMIANA GRANIC BO JUZ NIEWIEM A MIESZKAM W BRZESZCZACH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.