Jak podkreśla Urząd Gminy Brzeszcze w swoim komentarzu, organizacja roku szkolnego 2020/2021 została przygotowana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Modelem pracy w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeszcze, będą zajęcia stacjonarne. 

Zgodnie z gminnymi wyliczeniami, do szkół i przedszkoli wraca po wakacyjnej przerwie 1586 uczniów oraz 750 przedszkolaków.

“Dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych, na podstawie obowiązujących wytycznych MEN i GIS, opracowali procedury bezpieczeństwa, które będą obowiązywać zarówno dzieci i młodzież, jak i wszystkich pracowników szkoły (pedagogicznych i niepedagogicznych)” – podaje strona brzeszcze.pl.

Szczegółowe procedury dla każdej placówki zostaną zamieszczone na stronach internetowych szkół oraz przesłane do rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego MobiDziennik.

Szkoły w tej nitypowej sytuacji mogły na szczęście liczyć na pomoc Państwa.

“Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy Brzeszcze otrzymały środki ochrony indywidualnej” – czytamy.

Łącznie do szkół trafiło 1230 litrów płynu dezynfekującego oraz 4450 maseczek ochronnych.

Szczegółowe informacje dotyczące wymogów przygotowania placówek oświatowych oraz prowadzenia zajęć zamieszczono na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

    • Jaki sens ma utrzymywanie 8 dzieci w klasie gdzie tak naprawdę nie ma warunków. ( ławki za małe, szafki za małe, brak sali gimnastycznej itd..) Rodzice nakręcani przez sołtyskę/ radną z przeciwnego obozu i chętny przewodniczący na stanowisko burmistrza uprawia politykę. Tak naprawdę tu nie chodzi o dzieci ale one się przydają do tego. Rodzice tak bardzo się boją ale czego ? Kiedyś dzieci z Zasola, Przecieszyna chodzili do szkoły w Skidziniu i nikt z tego powodu nie robił problemów, rodzice nie mieli kontaktu bo żadne dziecko nie miało telefonu i wychowali się na porządnych ludzi, i nikomu nic się nie stało.. Szkoda, że rodzice nie obawiają się jak ich dzieci palą papierosy nad Sołą i próbują innych używek. Trochę więcej rozumu dla wszystkich.

      12
      4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.