Urząd Gminy poinformował wszystkich mieszkańców, iż w dniu 30 marca 2018 r. (piątek) Urząd Gminy w Brzeszczach będzie nieczynny. Dzień ten został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy, w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. 6 stycznia 2018 r.

Przypomnijmy:

Na podstawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2012 roku dzień wolny za święto, które wypada w sobotę nie przepada tym pracownikom, którzy pracują na pełny etat. Osoby zatrudnione na etat dzień wolny za 6 stycznia 2018 będą mogli odebrać w innym terminie. Wolne za świąteczną sobotę musimy jednak odebrać w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wypada święto. Dzień wolny najprawdopodobniej zostanie pracownikowi narzucony z góry przez przełożonych. Są jednak firmy, w których to pracownik decyduje, kiedy odebrać dzień wolny za 6 stycznia 2018. W Urzędzie Gminy Brzeszcze, postanowiony wykorzystać dzień wolnego w Wielki Piątek, dlatego pracownicy Brzeszczańskiego Urzędu będą mogli cieszyć się długim weekendem już od 30 marca. Do pracy powrócą dopiero trzeciego kwietnia 2018r.

Fot. UG Brzeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.