Włodarze gmin powiatu oświęcimskiego oraz przedstawiciele służby zdrowia spotkali się w Starostwie na specjalnie zorganizowanym przez Zarząd Powiatu spotkaniu. 

W środę, wicestarosta spotkał się z szefostwem szpitala powiatowego i sanepidu. Zdecydowano wówczas o dyskusji w szerszym gronie – z udziałem burmistrzów i wójtów oraz z lekarzami z ośrodków zdrowia funkcjonujących na terenie naszego powiatu.

“Raz jeszcze podkreślono, że właściwe służby i personel medyczny są dobrze przygotowane do walki z epidemią koronawirusa i nie ma powodów do niepokoju” – czytamy na stronie powiat.oswiecim.pl.

Powiatowe służby działają zgodnie z procedurami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Stosowne instrukcje są dostępne na stronie internetowej ministerstwa i Głównego Inspektora Sanitarnego. Tam również znajdują się wszelkie niezbędne informacje na temat postępowania z pacjentami z podejrzanymi objawami.

“Wedle ministerialnej instrukcji, takie osoby powinny się zgłaszać do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub do szpitala z oddziałem zakaźnym, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego” – czytamy.

W szpitalu w Oświęcimiu oddziału zakaźnego nie ma. Najbliższe placówki, które dysponują wspomnianymi oddziałami zlokalizowane są w Tychach, Olkuszu, Cieszynie, Krakowie.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

 

4 KOMENTARZE

  1. A dostępność do lekarza z przeziębieniem lub grypą graniczy z cudem. Stoją biedni zasmarkani, kaszlący i kichający, czekając aż panienka z okienka poprosi o podejście – bo chory samowolki nie uprawia, bo wprost obawia się ostrej reprymendy od w/w panienki. To jest CHORE !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.