W poniedziałek w oświęcimskim Starostwie Powiatowym podpisano umowę koalicyjną pomiędzy przyszłymi radnymi z Koalicji Obywatelskiej oraz Porozumieniem Samorządowym Powiatu Oświęcimskiego.

Jak zapowiedział jeszcze obecny, ale i – jak się wydaje – przyszły Starosta Andrzej Skrzypiński, Zarządu Powiatu w Oświęcimiu będzie liczył pięciu członków.

„Nowym Wicestarostą zostanie Teresa Jankowska, a na stanowisko etatowego Członka Zarządu przewidziany jest Jerzy Mieszczak. Członkami Zarządu mają zostać również Małgorzata Kotapka oraz Wojciech Kajdas” – czytamy w informacji, zamieszczonej na stronie internetowej Powiatu.

Przewodniczącym Rady Powiatu ma zostać Kazimierz Homa, zaś jego zastępcami Grażyna Kopeć oraz Artur Mendyk.

„Przed podpisaniem umowy głos zabrał poseł Marek Sowa, który podsumował wyniki wyborów samorządowych. Następnie głos zabrał przewodniczący Porozumienia Samorządowego Powiatu Oświęcimskiego Józef Kała, który pogratulował wyników w wyborach obecnym oraz przyszłym radnym. Umowę koalicyjną podpisali obecni na spotkaniu członkowie obu komitetów, którzy będą w jutrzejszej sesji rady powiatu uczestniczyć już jako radni” – podaje witryna powiat.oswiecim.pl.

(Paweł Kocur, źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

3 KOMENTARZE

  1. Mnie tam przeraża że była pani burmistrz odwołana z funkcji w referendum przez mieszkańców jest teraz wybierana do władz powiatu. I jak tu zrozumieć ludzi??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj