Dobiega końca budowa przewiązek, które połączą poszczególne obiekty Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji, pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Obecnie trwają roboty wykończeniowe w środku. Windy już działają, a wnętrze powoli nabiera blasku. Oficjalne otwarcie przewiązek planowane jest na początku września br.

Przypomnijmy, że rozpoczęta we wrześniu ubiegłego roku inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł. Powiat Oświęcimski dofinansował zadanie w kwocie 2 mln zł.

Dotąd pacjenci, którzy są diagnozowani lub przechodzą dodatkowe badania w sąsiednich budynkach, są transportowani karetkami, co jest uciążliwe i kosztowne. To się już wkrótce zmieni.

Pomysł budowy szpitalnych przewiązek narodził się 7 lat temu. Rok później został opracowany projekt, po czym uzyskano pozwolenie na budowę.

(źr., fot. Oświęcim.pl)

4 KOMENTARZE

 1. “W 2019 r. państwo na różnego rodzaju związki wyznaniowe, ale głównie Kościół katolicki, wydało 171 mln zł.”
  Z Internetu na stronach PiSowieckiego Rządu są nawet te same liczby , Wiadome lepiej zdechnąć w kolejce modląc się do urojonego boga niż wierzyć w medycynę .

  13
  3
  • Nie napisałeś, zjebie, ile wydano na służbę zdrowia w 2019 roku. Otóż 97 MILIARDÓW, z kolei w 2020 roku na służbę zdrowia wydano 110 MILIARDÓW złotych, w 2021 pójdzie 120 MILIARDÓW.

   3
   8
   • Właśnie pokazałeś Skale dodruku pieniądza przez PiSowiecki rząd NFZ jest dalej w takiej du**e jakiej był tak samo chu*%^o zarządzany jak za PO A jedyne co potrafią to gnębić przedsiębiorców dlatego od Mara moja firma jest już zarejestrowana w Czechach i kładę na to że będziecie zdychać w kolejkach do lekarza.

    3
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.