Z inicjatywy starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli oraz dyrektorów szpitali powiatowych w Oświęcimiu i Chrzanowie, Edwarda Piechulka i Artura Baranowskiego, 20 października w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie, które miało na celu wypracowanie strategii walki z koronawirusem SARS-Cov-2 dla Małopolski Zachodniej.

Efektem rozmów w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim jest ustalenie strategii walki z koronawirusem SARS-Cov-2 dla Małopolski Zachodniej, w oparciu o współpracę pomiędzy ZOZ w Oświęcimiu i Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie.

Zdecydowano, że od 26 października placówka w Chrzanowie przeznaczy dla pacjentów z COVID-19 80 łóżek, 2 stanowiska intensywnej terapii i 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.

Natomiast w szpitalu w Oświęcimiu liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wyniesie 75, a dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia będzie przygotowanych 10 izolatek. Co istotne, w oświęcimskim szpitalu znacząco zwiększy się liczba stanowisk intensywnej terapii. Dotychczas było ich 6, a niebawem będzie 20.

W szpitalu w Oświęcimiu będzie prowadzone leczenie w pozostałych oddziałach specjalistycznych na dotychczasowych zasadach, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych problemów epidemiologicznych.

Uczestnicy spotkania w MUW, którego gospodarzami byli wojewoda Łukasz Kmita i wicewojewoda Zbigniew Starzec, zastrzegli, iż w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, powyższe ustalenia mogą ulec zmianie

(źr., fot. oswiecim.pl)

2 KOMENTARZE

  1. “W szpitalu w Oświęcimiu będzie prowadzone leczenie w pozostałych oddziałach specjalistycznych na dotychczasowych zasadach, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych problemów epidemiologicznych.” Napiszcie wprost ze szpital nie funkcjonuje normalnie przez Covid. Wypadek mojego kolegi z dzisiaj, reka zmiażdżona, szycie i co? Szpital w Oswiecimiu go nie przyjmie. Efekt? Prywatny zabieg hirurgiczny w BB. Pozdrawiam

    6
    2
    • Trzeba podziękować PiSiorkom za organizację ochrony zdrowia przez ostatnie 6mscy. Totalnie zmarł owany czas. Nie zrobili nic!! Karetki czekają po 6h i więcej pacjenci się dusza, szpitale nie mają miejsc.. ale jak mówiono o drugiej Lombardii to ludzie się śmiali..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.