18 lipca 2022 r. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zatwierdził wyniki rekrutacji do klas I powiatowych liceów, techników i szkół branżowych. Zakwalifikowanych zostało 1912 kandydatów do klas I którzy do 25 lipca br. powinni potwierdzić wolę nauki w oddziale do którego się zakwalifikowali, aby mogli zostać przyjęci do szkoły. W naborze brało udział 2095 absolwentów klas 8 szkół podstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego.

Blisko 1500 osób zakwalifikowanych do szkół powiatowych to uczniowie z powiatu oświęcimskiego, ale nie tylko bo jest też m.in. 255 osób z powiatu bielskiego, 50 osób z powiatu chrzanowskiego, 49 osób z powiatu wadowickiego, 25 osób z powiatu pszczyńskiego i 31 osób z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się w liceach ogólnokształcących klasy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym i klasy językowe, natomiast w technikach zawód technik informatyk i technik logistyk. Konkurencja w tym roku była bardzo duża ponieważ o miejsca ubiegało się półtora rocznika, czyli cały rocznik uczniów urodzonych w 2007 roku oraz połowa rocznika dzieci z 2008 roku, te które poszły do szkoły jako 6-latki. Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zadecydował więc o utworzeniu 14 dodatkowych oddziałów w powiatowych szkołach, które zostały utworzone w liceach, technikach i branżowych szkołach I stopnia.

Dla osób którym nie udało się zakwalifikować do żadnego oddziału pozostały jeszcze wolne miejsca w oddziałach: technik informatyk, technik spedytor, technik ekonomista, technik organizacji turystyki i technik mechanik oraz w klasach wielozawodowych i w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnej, mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer.

Do 25 lipca kandydaci zakwalifikowani do oddziałów są zobowiązani do potwierdzenia woli nauki, więc po 25 lipca będzie pełna informacja o wolnych miejscach w szkołach powiatowych.

(źr., powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj