18 grudnia w oficjalnie oddano do użytku oddziały noworodkowy wraz z położniczym, a także już użytkowany oddział ginekologiczny i blok porodowy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Wszystkie modernizacyjne prace możliwe były dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Oświęcimskiego. Koszt remontu wyniósł w sumie osiem milionów złotych.

W uroczystym otwarciu oddziałów uczestniczyli m.in. członkowie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, ze starostą Marcinem Niedzielą na czele, poseł Dorota Niedziela, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz radni Rady Powiatu w Oświęcimiu i samorządowcy z terenu Ziemi Oświęcimskiej.

Ze względu na wysokość nakładów, na modernizację oddziałów szpital czekał bardzo długo. Dopiero dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Oświęcimskiego udało się zrealizować to zadanie. Trzeba bowiem zaznaczyć, że projekt realizowany był II etapowo: w pierwszym – oddano do użytku w czerwcu br. oddział psychiatrii. W ramach tej modernizacji oddziału stacjonarnego powstał stacjonarny 40-łóżkowy oddział psychiatrii oraz 20-łóżkowy oddział psychiatrii dziennej. Drugi – kończy realizację projektu i dotyczy modernizacji oddziałów noworodkowego (17 łóżek), ginekologiczno – położniczego (45 łóżek) wraz z blokiem porodowym” – powiedziała dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, Sabina Bigos-Jaworowska

Cały dwuetapowy  projekt opiewał na kwotę ponad 14 mln złotych, środki unijne wyniosły 70 proc., z budżetu państwa 5 proc., natomiast Powiat Oświęcimski sfinansował wkład własny w wysokości 25 proc.

„W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu czeka na przyszłe mamy wspaniały blok porodowy z samodzielnymi salami porodów oraz z salą cięć cesarskich. Na oddziale położniczym czekają sale pobytu wraz z węzłami sanitarnymi. Oddział noworodkowy został wyposażony w nowoczesny sprzęt z salami intensywnej i pośredniej opieki nad noworodkami. Natomiast w części ginekologicznej na pacjentki czekają sale wraz z węzłami sanitarnymi, nowocześnie wyposażone sale zabiegowe, w tym aparaty USG z możliwością diagnostyki rozwoju płodu na najwyższym poziomie. Na pacjentki czeka przede wszystkim profesjonalny zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek” – podkreślała Sabina Bigos-Jaworowska.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.