Gmina Brzeszcze została objęta postanowieniem sądowym wydanym przez Sąd Okręgowy w Krakowie, które zabrania korzystania z boiska trawiastego oraz boiska z poliuretanu w godzinach od 19:00 do 7:00. Decyzja ta ma na celu rozwiązanie sporu dotyczącego uciążliwości zgłaszanych przez stronę powodową związanych z korzystaniem z tych boisk przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Gmina  została pozwaną w toczącym się postępowaniu sądowym, w którym omawiana jest problematyka dotycząca użytkowania nieruchomości i wpływu tego na jakość życia mieszkańców. Postanowienie Sądu Okręgowego nakłada na Gminę Brzeszcze odpowiedzialność za przestrzeganie zakazu korzystania z boisk w wyznaczonych godzinach. W przypadku naruszenia zakazu, gmina może ponieść konsekwencje finansowe.

Gmina Brzeszcze zapewnia, że podejmie wszelkie działania mające na celu umożliwienie mieszkańcom korzystania z boisk na dotychczasowych zasadach. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie leży w gestii Sądu. Aktualnie obowiązujące postanowienie sądowe, którego kopia została przedstawiona na załączonym zdjęciu, nakazuje przestrzeganie zakazu korzystania z wyznaczonego obszaru boisk w godzinach od 19:00 do 7:00.

Burmistrz apeluje do mieszkańców o przestrzeganie obowiązującego zakazu korzystania z boisk w wyznaczonych godzinach. Działanie zgodnie z decyzją sądu jest niezbędne w celu uniknięcia ewentualnych konsekwencji finansowych dla gminy. Burmistrz zrozumie i doceni współpracę mieszkańców w tej sprawie.

Przestrzeganie postanowienia sądowego jest obecnie kluczowym aspektem, a gmina podejmie wszelkie starania, aby rozstrzygnąć tę sprawę jak najszybciej i w sposób korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron.

39 KOMENTARZE

 1. Kluczowe jest tu zachowanie młodzieży poza graniem. Ten kto zbierał butelki, puszki i inne smieci na boisku po nocnych odwiedzinach ” sportowców” ten wie.

  14
  2
    • Dajmy spokój ekranom, nie w tym rzecz. Jeżeli ktoś chla w miejscu, którego regulamin zakazuje chlać to trzeba wezwać patrol policji. Raz, drugi i towarzystwo znajdzie sobie inną “świetlicę”.

     14
     1
  • Tak młodzież pije i na boisku w Jawiszowicach oraz przy szkole na osiedlu. Jakaś ochrona jest opłacana przez miasto ale ich nie widać. Policja nie ma czasu żeby przynajmniej wieczorem co 2 godz tam się pokazać

   12
 2. JA też będę zgłaszał do sądu gdy kosiarki będą pracował od 7rano przed blokami>>sory ale jak widać mamy takie prawo

  9
  9
 3. Przez jedną Pisowską Rurę boisko zamknięte na okres wakacyjny zabrać nauczycielom 2 miesiące wolnego przez wakacje za duzo w domu siedzą to się w głowach im pierdoli lenie zasrane !

  16
  19
  • Proszę o przestrzeganie zasad kultury wypowiedzi na forum. Rozumiem wyrażanie własnej opinii w sprawie, ale prezentowanie publicznie własnego stanowiska nakłada na piszącego dbałość o sposób, w jaki to robi…

   17
   4
  • Co tu ma do tego PIS?!!!! Zgłoszenie poszło od osoby fizycznej a sądy jakie są nie trzeba mówić. Widać i czuć. Kretyńskie postanowienie. To tak jakby wstrzymać ruch na drodze po 19:00 bo jest hałas!!

   4
   4
 4. Tak się kończy radosna twórczość inwestycyjna nie licząca się z przepisami prawa. Tyle tylko, że odszkodowanie
  wyplaci Burmistrz z pieniedzy gminy, czyli naszych.

  8
  8
 5. OD KIEDY TO W POLSCE sądy wyznaczają CISZE NOCNĄ OD GODZINY 19;00!!????? to jest jakaś paranoja sędziego który wydaje taki wyrok!!!!>>GOŚĆ POWINIEN natychmiast podjąć leczenie>> w innym przypadku zakaz powinno się rozszerzyć na np>> zamknięcie wszystkich knajpek oraz zakazać używania sprzętu ogrodniczego miedzy godzinami 19,00 a 7,00 !!!!!!!!!!! noj poruszania się po tej godzinie też powinno być zakazane a w SZCZEGULNOŚCI podczas wakacji>>>niech hołota siedzi w domach!!!!!!!

  12
  7
  • jak zapłacicie jak macie bezmózgów i jeszcze większych złodziei w opozycji. Od siedmiu lat mają jeden program ***** *** To za mało żeby wygrać.

   24
   23
  • Szkoda gadać na poziom inteligencji osoby Mieszkaniec Jawiszowic :(:(:(.
   Co tu ma do tego PIS !!!!!!!!!!!
   puk, puk w główkę!!!!

   3
   2
 6. Nazieleńce też chcą do sądu z powodu ogromnych szkód górniczych pozwać “Świętą krowę ” KWK BRZESZCZE. Kto pomoże?. Na pewno nie gmina.

  13
  12
 7. Może teraz Gminę zainteresuje pozew do Sądu o jakość życia mieszkańców Borkówki czy Jaźnika, naruszoną przez uciążliwe sąsiedztwo budowy S1. Jak widać, sąd może wszystko, nawet nie przejmować się godzinami ciszy nocnej. Tylko dzieci szkoda…

  13
  17
 8. A dzieciaki będą się włóczyć po nocach, łażąc ulicami. Niech się Państwo cieszą, że syn czy córka nie kochają piłki nożnej lub wola siedzenie w domu. Moje dziecko po szkole wieczorami znajduje czas, żeby pograć w piłkę, czasami nawet sam trenuje… Zbiera się o 21.00 i biegnie pokopać. Co teraz? Co z wakacjami? Nie ma ogrodu, żeby po nim pobiegać. Ma dla Państwa wygody włóczyć się, grać na PlayStation. Cieszyliśmy się, że jest z dala od tego, a tu proszę. Poza 19.00 to jeszcze nie noc. W Oświęcimiu boisk wśród osiedli nie zamykaja. Co to za przyjemność, jeśli nie można z niej skorzystać. Po co gmina wydawala pieniądze. Wolano, gdzie boiska, teraz chcecie by je zamykać. Sąd powinien zostać zaznajomiony z plusami. Śmieszy mnie to i oburza, bo moje dziecko za niedługo nie będzie miało gdzie wyjść.

  36
  11
 9. W Tym popierdolonym PiSowskim raju wszystko jest pojebane sad nie widzial katowanego 8 letniego chlopca ale “krzywdę” ludzi z sąsiedztwa boisk odrazu zauważa ale kurwa zjebany ten kraj aż przykro patrzeć……

  30
  26
 10. Żenada. Ludzie jak Wam nie wstyd. Następnym razem pewnie podacie parafie do sądu że dzwony za głośne…. A jak napierdalasz kosiarką po południu w sobotę to jest OK ??? Obiecujemy, że na każdym meczu w ruch pójdą trąbki wuwuzele, gwizdki i co tylko najgłośniejsze.

  31
  19
  • Przez takich jak ty są te konflikty o hałas. Zamiast korzystać normalnie, to “co tylko najgłośniejsze”, ludzie tego wytrzymać nie mogą i idą do sądu. I mają rację. Dawniej była kultura osobista i to wystarczało.

   12
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj