Zakończył się remont ponad 2,2 kilometrowego odcinka ulic Budy oraz Bór. Zadanie zrealizowano w ramach przedsięwzięcia “Budowa ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau”,

Roboty na odcinku ponad 2,2 kilometra obejmowały m.in:

  •  Wymianę podbudowy i wykonanie nawierzchni drogi.
  •  Częściową przebudowę istniejących skrzyżowań.
  •  Reprofilacje oraz czyszczenie rowów.
  •  Wyremontowanie chodników

Inwestycję zakończyło wykonanie oznakowania pionowego i poziomego w tym wymiana istniejącego oznakowania na nowe oraz dodaniu oznakowania trasy rowerowej.

W końcowym odbiorze robót, który miał miejsce 4 listopada, uczestniczył Burmistrz Radosław Szot  i przedstawiciele wykonawcy Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic inspektora nadzoru firmy KOSZT-BUD Biuro Usług Techniczno – Budowlanych inż. Leszek Gamracy z Gliwic.
Obecni była także Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Iwona Gibas  oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Brzeszczach.

Koszt robót budowlanych wyniósł 1,448 miliona złotych, z czego kwotę ponad 833 tysiące złotych stanowiły środki pozyskane z budżetu państwa w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego na lata 2016-2020.

(źr,fot., brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Moment moment. “Budowa ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau”. To dlaczego wybudowano drogę, a nie ścieżkę? Jak w tej gminie ma być dobrze… Jak bede budowal kiedyś dom to kupie sobie projekt garazu, a wybuduje dom. Dla włodarzy to to samo…

    9
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.