Małopolski PFRON przypomina, że w ramach programu „Aktywny samorząd” osoby z niepełnosprawnościami mogą złożyć wnioski o dofinansowanie kosztów m.in. zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, zakupu sprzętu elektronicznego, oprzyrządowania do posiadanego samochodu.

Formy wsparcia oferowanego przez PFRON to m.in.. dofinansowanie kosztów:

– zakupu sprzętu elektronicznego,

– oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

– uzyskania prawa jazdy,

– zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

– utrzymania sprawności technicznej skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

– zapewnienia opieki dla osoby zależnej np. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu,

– zakupu protezy kończyny i utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) zgodnie z miejscem zamieszkania wnioskodawcy

W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu “Aktywny samorząd”, wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet w SOW – Systemie Obsługi Wsparcia bez wychodzenia z domu, bez barier oraz zbędnych kolejek.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości składania wniosków bez wychodzenia z domu a  także do kontaktu z  bezpłatną infolinią po numerem 800 889 777.

Najważniejsze informacje można tez uzyskać na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl

UWAGA! TERMINY
Oddział Małopolski PFRON przypomina, że termin składania wniosków w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd” mija 31 sierpnia 2020 roku.
Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym – wnioski o dofinansowanie do kosztów nauki w roku akademickim 2020/2021 – można składać do 10 października 2020 roku (“Aktywny samorząd” – Moduł II).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.