W piątek przed północą, po ciężkiej chorobie, w swoim domu w Kętach zmarł Marcin Niedziela, starosta powiatu oświęcimskiego. 2 listopada skończyłby 57 lat. O śmierci samorządowca poinformowały władze powiatu w Oświęcimiu. 

“Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Wczoraj odszedł od nas starosta oświęcimski Marcin Niedziela. Jego śmierć to niepowetowana strata dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Składamy najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia rodzinie” – podało Starostwo.

Marcin Niedziela urodził się 2 listopada 1964 r. w Krakowie. Ukończył tamtejszą Akademię Górniczo-Hutniczą. Z wykształcenia był geodetą. Związał się z Kętami. Prowadził firmę budowlaną.

Działalność polityczną rozpoczął w Ruchu Stu. W 2001 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej, której struktury – wraz z małżonką Dorotą – tworzył w Kętach. Był wiceprzewodniczącym tej partii w powiecie. W 2010 r. został radnym powiatu oświęcimskiego. W obecnej kadencji sprawował funkcję starosty.

(źr. powiat.oswiecim.pl, tvp.info.pl, polsatnews.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Ogromna strata i ogromny żal. Niezależnie od barw partyjnych, jakie reprezentował, odszedł mądry Człowiek, roztropny Samorządowiec. Zawsze podejmował przemyślane i wyważone decyzje. Oddał serce Ziemi Oświęcimskiej. Będzie go bardzo brakowało… Spoczywaj w pokoju, Starosto!

    16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.