Poznaliśmy oficjalną listę tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”. Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce.

Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów, a pieniądze trafiają dokładnie tam, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys.zł dla klubów wielosekcyjnych.

W tegorocznej edycji aż pięć klubów sportowych z naszej gminy otrzyma wsparcie finansowe. Są to:

  • KS Górnik Brzeszcze,
  • LKS Jawiszowice,
  • LKS Przecieszyn,
  • UKS  Brzeszcze,
  • Szkółka Piłkarska Brzeszcze Trenerzy.

Suma wsparcia wynosi 60 tysięcy złotych. Taki bonus jest będzie z pewnością sporą pomocą dla nierzadko borykających się z problemami finansowymi klubami. Warto bowiem przypomnieć, że na 2020 rok na upowszechnianie kultury fizycznej i sport Urząd Gminy w Brzeszczach do podziału przeznaczył kwotę około 230 tysięcy.

(źr., fot. Ministerstwo Sportu)

8 KOMENTARZE

  1. Może redaktorzy szerzej opiszą nam strukturę naszych klubów sportowych wraz z przedstawieniem kierownictwa i rodzaju działalności sportowej. Dla mnie kwota 10 000 zł na rzecz klubu nie jest duża, no ale lepszy rydz niż nic.

  2. To w końcu jak? 10 tysięcy jak dla klubu jednosekcyjnego z programu rządowego i jeszcze po 60 tysięcy dla każdego z gminy? Piszcie te artykuły tak , żeby nawet taki wrotycz jak ja pojął.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.