W tym roku upamiętnienie 11 listopada – 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – odbyło się wyjątkowo bez uroczystego przemarszu i wspólnego odśpiewania hymnu.

Upamiętniając odzyskanie przez Polskę niepodległości kwiaty oraz znicze przy pomniku w brzeszczańskim parku złożyli: Iwona Gibas Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, delegacja Zarządu i Rady Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska oraz Tomasz Łukowicz, Izabela Miłkowska w imieniu posła na sejm RP Krzysztofa Kozika, dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach Aleksandra Kącki, przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie Gminy Brzeszcze – Stowarzyszenia na rzecz Gminy Brzeszcze „Brzost“, Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa, Forum Bezpartyjnych „Brzeszczot“, Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, sołectwa Przecieszyn.

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzimy indywidualnie. Mieszkańcy naszej Gminy nie zawiedli i licznie wywiesili flagi na domach, w oknach i balkonach.

Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, z troską o zdrowie swoje i innych, delegacje instytucji i organizacji działających w naszej Gminie złożyły kwiaty i znicze przy pomniku “Ku czci Poległych w walce z faszyzmem” w parku miejskim przy ul. Kościuszki. W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Brzeszcze wieniec złożył Burmistrz Radosław Szot.

(źr,fot., brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.