10 techników górników, 20 techników mechaników, 20 techników elektryków i 10 techników przeróbki kopalin stałych – takie zapotrzebowanie zgłosiła Spółka Turon Wydobycie. Ci wszyscy pracownicy wcześniej wyszkolą się w technikum Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach. 

Dyrekcja PZ6 zdecydowała, by od września uruchomić dwie klasy technikum, których absolwenci  będą mieć gwarancje pracy w kopalniach Taurona. Zostało to określone w umowie pomiędzy brzeszczańską szkołą, a zarządem Taurona Wydobycie.

„Potwierdzam, Spółka Tauron Wydobycie zgłosiła się do nas z zapotrzebowaniem na 60 pracowników”  – przyznaje Anna Kas­przyk-Hałat, dyrektor Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

Nie tylko Tauron chce zatrudnić absolwentów ‘Szóstki’. Oprócz Do szkoły w Brzeszczach zgłosiła się również kopalnia „Silesia” z Cze­chowic-Dziedzic, która potrzebuje 100 pracowników.

(źr. , fot. malopolskie.naszemiasto.pl)

7 KOMENTARZE

  1. Dlaczego kłamiesz Fredy. To co pieszsz świadczy, że albo na kopalni nie pracujesz, albo jesteś Nadsztygarem. Zapytaj elektryków z SUG po szkole ile zarabiają.

  2. Czarka juz nie ma, zaktualizujcie zdjęcia.
    Poza tym, ktora firma placi 2100 na kopalni za prace na dole? Chyba po potrąceniu hipoteki, rachunkow za prad i innych oplat. Dodaj sobie do tego co ci zostalo potrącenia a dopiero pozniej pierd@ol jak malo sie na kopalni zarabia.

  3. A to dziwne bo wczoraj usłyszałem, że będzie zmiana szyldu, na ten który był do końca 2015 roku i już nikogo nie przyjmą, a wręcz przeciwnie, no chyba że to plotka

  4. Jasne, najlepiej zamknac te szkole. Ani dobrze po niej nie placa, ani nikogo w niej nie ma. Po co komu gwarancja zatrudnienia po kilku latach marnowania czasu.

  5. Lipa. Za te pieniądze nikt pracować na dole nie będzie. Młodzi ludzie wieją na potęgę z Firmy która za pracę zmianową na dole płaci na ręke 2100 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.