Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych, został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. W tym roku przypada 17 rocznica ustanowienia święta.

Z tej okazji Małopolanie mogą otrzymać nieodpłatnie otrzymać biało-czerwoną i włączyć się w radosne świętowanie! Wystarczy zarejestrowac się na stronie: Tutaj „1700 flag na 17. rocznicę Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” to wspólna inicjatywa Wojewody Małopolskiego oraz małopolskich harcerzy ZHP Chorągwi Krakowskiej oraz Okręgu Małopolskiego ZHR.
W inicjatywy Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity harcerki i harcerze zapukają do domów 1700 Małopolan z naszą biało-czerwoną, by szerzyć ideę radosnego patriotyzmu i zachęcić do wspólnego świętowania.

Aby otrzymać flagę, należy zgłosić się przez formularz: Tutaj.

Zgłoszenia trwają od 17 do 23 kwietnia 2021 roku.

Dystrybucja flag odbędzie się w terminie od 26 kwietnia do 1 maja 2021 roku.
Przez sześć dni harcerki i harcerze z ZHP Chorągwi Krakowskiej i Okręgu Małopolskiego ZHR będą rozwozić 1700 flag po całej Małopolsce, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa dot. epidemii COVID-19.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

10 KOMENTARZE

  1. Wielka Polska PiSowska GOD SAVE THE KACZYŃSKI
    Jarosław pierwszy Wielki oswobodzi ten Naród spod Opozycyjnego bata.
    Już Teraz Niemcy i Szwedzi uciekają do Polski Bo nie dość ze bezpieczniej to jeszcze zarobki konkurencyjne To jest fakt ale w Niemieckich mediach wam tego nie powiedzą ,dobrze ze się ostały jedyne prawdziwe Polskie stacje TVP.

    15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.