Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października – wynika z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.Lokale wyborcze czynne będą w godzinach 7.00 do 21.00.

W tym roku wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie na 4-letnią kadencję, ale na 5-letnią.

Kartę lub książeczkę z kandydatami wrzucać będziemy do przeźroczystej urny.

Jest też nowa definicja znaku “x”, stawianego przez wyborcę w kratce przy nazwisku kandydata:

Przez znak “x” rozumie się co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki. Druga zmiana dotyczy ewentualnego postawienia w kratce innego znaku graficznego niż znak “x”. W obecnym stanie prawnym będzie to dopuszczalne i nie będzie wpływało na ocenę ważności głosu oddanego przez wyborcę.

Wybory samorządowe 2018: co się zmieniło?

 • wójt, burmistrz i prezydent miast będzie mógł pełnić swoją funkcję tylko przez 2 kadencje
 • “x” na karcie do głosowania z nową definicją
 • głosowanie korespondencyjne tylko dla osób niepełnosprawnych
 • organy samorządowe powoływane na 5-letnią kadencję
 • JOW-y w gminach do 20 tys mieszkańców

Termin zgłaszania komitetów wyborczych upływa 27 sierpnia. Natomiast kampania wyborcza zakończy się w piątek, 19 października, o północy.

(źr. tvn24.pl , ExpressIlustrowany, radiopik.pl)

42 KOMENTARZE

 1. Jeszcze niewybrani, a już oszukują!!!
  Czy ktoś weryfikuje dane zawarte na plakatach wyborczych przed ich wydrukiem?
  Jednej Pani pomyliły się szkoły, do której rzekomo uczęszczała – Wyższa Szkoła Bankowości w Bielsku-Białej nie istnieje. Chętnie zobaczymy dyplom ukośczenia studiów wyższych tej Pani. Jesli ktoś chce zmieniać naszą przyszłośc na lepszą, to na pewno nie w ten sposób – “MENTALNYM PINOKIO” Dziękujemy

 2. Sexual relationship is really a pleasurable cooperation relationship with one?s partner. If anything goes completely wrong on this cooperation process, it can be enough to derail the connection. But any thing sometimes happens and that is unpredictable. Moreover, able to keep a normal sexual relationship means keeping oneself physically healthy. So just about any sexual disfunction must be treated with utmost care. One such hazard to health is impotence problems commonly seen in men. Unable to keep a proper and prolonged penile erection brings about male impotence. This is infact a serious problem for maintaining a wholesome sexual relationship. So when there arises a real problem it?s cognizant of treat it in lieu of sitting quiet.

  The choice involving the various available treatment methods involve treatment with a proper medicine. Response to a verbal agent such as Levitra can be be extremely effective within this context. Studies show that erectile dysfunction is mainly due to insufficient blood flow towards the penis? veins and deficiency of stimulation as well. Practising oral therapy of Levitra enhances the rate of the circulation of blood that gradually stimulates the penis causing a hard erection, adequate on an intercourse.

  Levitra is but one such drug that’s discovered to be very effective. Clinically many experts have proved who’s even conditions patients who suffer from various medical problems like hypertension, high-cholesterol or diabetes. A lot of men, who took Levitra for the first time, responded positively for gaining high recovery rate. Besides, it has been also found who’s can be also taken with other medicines utilized to treat other medical ailments.

  https://www.cialispascherfr24.com/cialis-duree-defficacite/

 3. Brzeszczanka- Tak czy owak stricte czy nie, powstał w Brzeszczach Ruch który będzie piętnował Mentalnych Pinokiów , niedouczonych cwaniaczków i polityczne wański wstańki. Będziemy informować na tablicach, w internecie i na FB kto Nas w Brzeszczach okłamuje i próbuje po raz kolejny wydymać. Zerwiemy każdy plakat, który zawiera kłamstwo wyborcze, jawną manipulację i puste obietnice. Przypomnimy tym którzy 4 lata temu wskoczyli na dojną krowę o nazwie Samorząd ich niespełnione obietnice wyborcze. Koniec NASZEJ KLASY, przynajmniej nie z naszej Kasy !!!

 4. GMINA BRZESZCZE
  KWW CECYLIA ŚLUSARCZYK, ul. Kościuszki 8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Teresa Renata Kulka
  KWW RAZEM DLA GMINY BRZESZCZE, ul. Kusocińskiego 45a, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Jerzy Kowalczyk.
  KWW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ, ul. Kusocińskiego 21, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Magdalena Maria Wiśniewska-Lisek.
  KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY BRZESZCZE, ul. Konopnickiej 17/8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Dawid Mariusz Szczepański.
  Z POWYŻSZEJ INFORMACJI NIE WYNIKA KTO I JAKĄ PARTIĘ REPREZENTUJE. JA, JAKO WYBORCA CHCIALABYM TO WIEDZIEĆ.

  • Powyższe wcale nie muszą i nie są reprezentacjami partii – komitety stricte partyjne są zarejestrowane dla całego kraju. Lokalne komitety mogą mieć poparcie partii albo raczej ich członkowie i kandydaci na radnych/burmistrza mają poglądy polityczne zbieżne z daną partią. Gdy opublikowane będą listy kandydatów dowiemy się kto i co sobą reprezentuje.

 5. Czyli dalej traktujecie wyborców jak stado baranów. Wstydzicie się swoich partii ??? Jeżeli stratujecie błogosławieni przez Partię Oszustów, Albo Zdziska I Beatę to Macie zasrany obowiązek napisać to WYRAZNIE w nazwie komitetu wyborczego. Ale jak widać Społeczeństwo Brzeszcz jest Wam potrzebne raz na cztery lata.

 6. Gdzie są na stronie Gminy Brzeszcze rzetelne informacje o wyborach samorządowych ?????? Znowu ściema , gdzie informacja o zarejestrowanych komitetach wyborczych ?????

 7. O co chodzi z tym żelem? Nie zauważyłem, żeby zastępca burmistrza się nim “upiększał”? Może po prostu taka uroda. A inni kandydaci jakie mają ksywki ;)?

 8. Stary młody kandydat z kwalifikacjami z kosmosu. Ale wytrwały- 3 raz startuje.

  Mówisz o wyklętym i niezłomnym ?? Z jakiej partii tym razem startuje ?

 9. słyszałem, że żelek poleciał dlatego, że korzystał z samochodu służbowego do prywatnych celów i wezwał sobie osp, by go zcholowała jak mu się ten samochód gdzieś w Polsce rozkraczył. Jeśli to prawda, to popełnił przestępstwo on i strażaki. Jest szansa na rzetelne info w tej sprawie, bo jesli ma startować to warto to wiedzieć.

  • Widzę, że przed wyborami, na siłę próbuje się oczernić kandydatów. Człowieku piszesz jakieś historie wyzsane z palca. Kto ma jakiekolwiek pojęcie o tym co się działo przez ostanie lata w gminie, doceni pracę przyszłego burmistrza!!!

    • Jeśli zwracasz uwagę na plotki, to się wybierz w sobotę na targ. Pogadasz z przkupkami!
     Nie popierasz kandydata, masz prawo zagłosować na kogo chcesz. Nie pisz tylko bzdur, nie mając rzadnej wiedzy w danym temacie!

    • Rzetelne info raczej tutaj nie uzyskasz. Może prościej zapytać u źródła?? Myślę, że zostaniesz rzetelne informacje na każde nurtujące Cię pytanie. Pozdrawiam

 10. Ciekawe, jak długo będzie mniej chamstwa o połowę? Ciekawe, kto nowym zastępcą? A.K-H., czy E.P, która za chwilę człowiekowi z lodówki wyskoczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.