We wtorek 4 grudnia, w dniu Święta Górników Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Akademii Barbórkowej Grupy Tauron. Uroczyste obchody rozpoczną się w samo południe w hali Powiatowego Zespółu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6, przy ul. Kościuszki 1. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

W obchodach Barbórkowych uczestniczyć będzie także m.in. wicepremier Beata Szydło.

Program:
9.30-10.00: przemarsz górników ZG Brzeszcze i gości z kopalni do kościoła,

10-11.30: uroczysta Msza Święta w intencji górników (Kościół pw. Św. Urbana w Brzeszczach),

12.00-13.30: Akademia Barbórkowa – (Sala Powiatowego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 6 w Brzeszczach).

(źr., fot. prezydent.pl)

36 KOMENTARZE

 1. Niech zarząd TW się dowie jak pięknie i rozwojowo żyje się za 2900 zł.z trzema s
  świętami Z pozdrowieniami do całego zarządu SZCZĘŚĆ BOŻE …

  Niech zarząd TW się dowie jak pięknie i rozwojowo żyje się za 2900 zł.z trzema s
  świętami Z pozdrowieniami do całego zarządu SZCZĘŚĆ BOŻE …

  Niech zarząd TW się dowie jak pięknie i rozwojowo żyje się za 2900 zł.z trzema s
  świętami Z pozdrowieniami do całego zarządu SZCZĘŚĆ BOŻE …

  POTWIERDZAM TAK ZARABIAMY W TW ZG BRZESZCZE i to jest te kurw.a te słynne dobre wynagrodzenie Górnika

 2. “Kazimierz-Juliusz” tez wyremontował sobie cechownię, łaźnię i ??? oby to nie była analogia. Z innej beczki. Fachowcy mówią kopalnia powinna fedrować maksymalna ilość godzin pracy , bo urządzenia są drogie i ich amortyzacja jest tak duża, że nie opłaca się robić postojów. Soboty to praca bezdyskusyjna. A na Brzeszczach i Janinie 1 ściana fedruje, kończy, postój miesiąc i tak dalej to samo w cyklu półrocznym. Wszyscy pensje biorą, Barbórki się należą i tak dalej … Kadra zarządzająca mówi, że plan jest wykonany. Tylko pytanie – kto ustalał ten plan? W prywatnej firmie takie zarządzanie generuje zarzut – czy to nie jest czasem pranie kasy?

 3. ALE JAJA – moja malżonka po 46latach pracy byla nominowana do odznaczenia panstwowego i cooo? dostala dzisiaj telefon przed wręczniem o godzinie 19,30 że nie ma po co iść na barbórke centralną z Prezydentem gdyż nie otrzyma “weryfikacji” To ja mam pytanie? jak ta weryfikacja przebiega skoro na 14godzin przed wręczeniwm -zaznaczam że nie podawala tnr telefonu – info telefoniczne że nie ma po co iść he he CALA DZIAŁALNOŚĆ PISU tu wychodzi -Choć zaproszenie na centralną Barbórke otrzymala

  • Do “stary górnik z Brzeszcz”

   Jeśli ktoś bezprawnie dzwonił do Pana żony, choć nie podawała nr telefonu, to należ to niezwłocznie

   zgłosić do Urzędu Regulacji Danych Osobowych: https://www.uodo.gov.pl/pl/83/153

   Można dzięki temu uzyskać niezłe odszkodowanie, a w tym przypadku była by to niezła nauczka do osoby dzwoniącej do Pana żony:))

   A poza tym, uważam, że tak późne informowanie, iż Pana żona nie otrzymała “weryfikacji”: jest

   skandalem i tym powinny zając się Jednyne Słuszne Służące społeczności górniczej wiązki

   zawodowe:) i one powinny wnioskować o ukaranie osoby, która dzwoniła do Pana żony i działała

   niezgodnie z obowiązującymi przepisami (chodzi o RODO-ochrona danych osobowych) oraz o tak

   późne i dziwne informowanie (naruszanie miru domowego) o tym, aby sie nie pojawiać na

   Barbórce. To jest skandal!!!! Ja bym tego nie odpuścił, ja się pytam dla kogo ta Barbórka????

   Jestem ciekaw jak ta sprawa się zakończy – proszę o info.
   Powodzenia!!! Nie dajmy się!!!

 4. Pamiętacie jak to niby chcieli zamykać kopalnię…bo autostradą bo ….burmistrza trzeba odwołać. Wy się poniewieracie po innych kopalniach a w związkach emeryci na etatach. Ci sami co tak Was wtedy obronili. Teraz tak samo Was obronią.

 5. Zwiazkowcy zyja za gornikow pieniadze,skladki ich kosztem majac ich gleboko w dup..!Mysla tylko o sobie o swoich posadach.Ludzie bronili kopalni w slusznej sprawie tylko ze ci ktorzy obiecali im wsparcie,pomoc by kopalnia przetrwala zalatwiali sobie juz wtedy cieple posady dla siebie w Tauronie.Gornicy tez sa sobie poniekad winni ze wierzyli osoba ktore mydlily im tylko oczy i obiecywali lepszy byt a pracujac na kopalni to najlepiej sami wiedza jakie tam osoby zarzadzaja.Zycze wszystkim gornikom z okazji zblizajacego sie ich swieta Wszystkiego Najlepszego.Szczesc Boze.

 6. Wypiszmy się wszyscy ze związków może wtedy się obudzą PANOWIE którzy już NIC nie robią.Mają człowieka za nic.Tylko potrafią obiecywać a słowa nie dotrzymują.Gdzie ten tysiąc zł.Barbórki więcej,ile rocznie zabraliście Nam pieniędzy między innymi za premie.Zobaczcie sobie na Pit-a z lat 2010 – 2014.A porównajcie do zeszłorocznego.Dramat.Nie pomagacie pracownikom zupełnie.Kiedyś było inaczej wszystko się dało a teraz boicie się o swoje własne stołki żeby czasem Was nikt nie ruszył.Mylicie się MY WAS RUSZYMY ALBO WYPIER….MY!!!!!Bo tak żyć się już nie da.To jest wegetacja a nie Zycie.Gdzie podwyżki gdzie zasłużone grupy?Gdzie pomoc wsparcie dla pracownika.Świnią w chlewie jest cieplej niż nam na tych pomostach.Gdzie są związkowcy gdzie jest BHP?Na szybie w sobotę przy wyjeżdzie,spisać ludzi tyle tylko potraficie.Wszyscy musimy się zjednoczyć a umiemy to robić daliśmy przykład już nie raz.Niech zarząd TW się dowie jak pięknie i rozwojowo żyje się za 2900 zł.z trzema s
  świętami Z pozdrowieniami do całego zarządu SZCZĘŚĆ BOŻE …

 7. Za przeproszeniem jak C…. Ludzie dają się cechować na pomoście. Zamiast postawić na swoim i wejść normalnie na cechownie. Teraz już nie ma prawdziwych górników.

 8. Gmina powinna nadawać specjalne komunikaty jak ci “piraci drogowi” się pojawiają, a najlepiej niech sobie świętują w Warszawie, ale za swoje pieniądze.

 9. Obcięte Barbórki !!! kasa na remont cechowni. Nikt nie podniesie głośno głosu. Ilu z Nas pracujących pokaże swój PROTEST !!! i nie przyjdzie na cechownie ani na życzenia barbórkowe ani na wigilijne. Niech “Gruby” razem ze swoimi plus Kłysz z Księdzem szukają górników po pomostach. Dziewczyny bez jaj do zobaczenia na Tauronowskiej Cechowni….. Ja będę na pomoście myślę, że będzie tam jeszcze ktoś komu złoże życzenia.

 10. Kiedyś nie do pomyślenia ludzie by nie zjechali na dół ale wtedy pracowali prawdziwi twardziele teraz załoga się boi młodzi są zastraszeni jak dzieciaki a starym już nie zależy.

  • Nasi ojcowie w sierpniu 80 nie bali się strajkować, choć niektórzy przypłacili to więzieniem i sankcjami ze strony czerwonej dyrekcji kopalni, oraz prześladowaniami ze strony SB. Gdzie się podziała nasza Odwaga, honor, duma ?
   30 lat liberalizmu zrobiło w naszych mózgach większe spustoszenie niż 50 lat komuny. Dlaczego nie potrafimy spojrzeć prawdzie w Oczy? Związki, lokalni politycy i władza kopalni Nas zdradziły i do tego jeszcze spróbują zarobić na naszej krzywdzie- zobaczycie co będzie od nowego roku ze świętami……

 11. A parodia z gornictwem trwa. Czy znajdzie się w końcu rząd który zrobi z tym porządek?. Ile można promować kasy w tego molocha na glinianych nogach? Długo będziemy utrzymywać garstkę krzykaczy? Nie lepiej odnotować działy gospodarki z perspektywami? Odpowiedzcie sobie sami. Pozdrawiam

 12. Ciekawe ile kosztował remont cechowni ?
  Ciekawe jak odbędzie się coroczne spotkanie opaltkowe? Ksiądz będzie chodził po pokostach? Może zrobią wyjątek i pozwolą nam wejść na cechownie w ubraniach robiczych.
  Cechownia która nie służy do podziału załogi
  Dla kogo ta cechownia?

 13. To Wasze związki powinny robić dym o cechownie, ale Wasze związki maja Was od dawna w dupie. Wy barany płacicie grzecznie składki na ich Nowe bryki i wypoczynkowe szychty.

 14. I wyszło Szydło z worka, po co ta cała metamorfoza cechowni. Przez ostatnie dni byliśmy wyrzucani z cechowni nawet przez “sprzątaczkę”. Nikogo z władzy nie było stać przekazać Nam, pracującym na dole o co w tym wszystkim chodzi. Wizerunek przede wszystkim. Zwykły człowiek się nie liczy. W sumie nic nowego. Brawo!!

 15. Ja myślałem ze cechownia służy do podziału pracy górników (zawsze tak było).
  Przez to że zrobili remont cechowni teraz jest zakaz wejścia na nią w ubraniach robiczych (paranoja). Podział pracy odbywa się na pomostach gdzie marzniemy (nigdy tak nie było zawsze podział obywał się na cechowni w ubraniach roboczych). Zrobili piękna cechownie tylko po co ?
  Kochany Tauron ma pieniądze na sponsoring ( siatkarze, Tauron arena itd.) ale żeby zadbać o pracowników to już nie.
  Tak głupich pomysłów na kopalni nigdy nie było a jest coraz gorzej.
  Cechownia zrobiona dla prezydenta i Beatki
  Pozdrawiam górnik z Brzeszcz

 16. Ja myślałem ze cechownia służy do podziału pracy górników (zawsze tak było).
  Przez to że zrobili remont cechowni teraz jest zakaz wejścia na nią w ubraniach robiczych (paranoja). Podział pracy odbywa się na pomostach gdzie marzniemy (nigdy tak nie było zawsze podział obywał się na cechowni w ubraniach roboczych). Zrobili piękna cechownie tylko po co ?
  Kochany Tauron ma pieniądze na sponsoring ( siatkarze, Tauron arena itd.) ale żeby zadbać o pracowników to już nie.
  Tak głupich pomysłów na kopalni nigdy nie było a jest coraz gorzej.
  Cechownia zrobiona dla prezydenta i Beatki
  Pozdrawiam górnik z Brzeszcza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.