Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach postawili zarzuty znęcania 43-letniemu mieszkańcowi gminy Brzeszcze. Aby chronić osoby pokrzywdzone przemocą śledczy zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

“Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Tuż po godzinie 07.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednej z miejscowości w gminie Brzeszcze. W związku z tym niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 43-letniego, nietrzeźwego mężczyznę. Jak się okazało wszczął on awanturę podczas której zaczął grozić swoim najbliższym” – podają funkcjonariusze.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,60 promila alkoholu.

W ciągu doby policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od około czterech lat stosował przemoc domową wobec żony oraz pełnoletniej córki. W związku z tym został mu przedstawiony zarzut znęcania fizycznego i psychicznego.

“2 marca podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną” – czytamy w komunikacie.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.