‘Bon Turystyczny’  to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin, w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Aktywacja Bonów Turystycznych rusza 1 sierpnia

Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł. Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Bon turystyczny zostanie  wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na (PUE ZUS)

Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Podmioty, które będą chciały przyjmować płatności za pomocą bonu, muszą zarejestrować się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS

Od 1 sierpnia 2020 r. działać bedzie  specjalna wyszukiwarka, dzięki której można szybko sprawdzić, gdzie możliwe jest dokonywanie płatności bonem – KLIKNIJ.

(źr. brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

 1. Bon Turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin. Wcale nie, to jest wsparcie dla przemysłu turystycznego. Bo co może rodzina, która dostaje 500 lub 1000 zł. Musi dołożyć 1000 lub 2000 zł aby coś z tego sensownego było.
  To tak jak idziesz po 1 piwo a tu oferta na trzecie piwo za 50%. To kupujesz 3 piwa.
  Z jednej strony rząd walczy o odstępy, daje zakazy zgromadzeń itp. a z drugiej strony daje 500 zł i wysyła do Władysławowa na plaży której jest masakra jak to widać na zdjęciach. I wszyscy pieją z zachwytu jaki to rzad jest wspaniały (nie zapominajmy o 23% Vatu co odzyskuje). Ale ekonomia w szkole jest nie polecana, bardziej liczy się religia i historia (ta zmanipulowana).

  3
  1
  • Gościu chętnie piszesz o manipulacjach i w sumie słusznie bo manipulant wie o czym mówi. Po pierwsze, nikt nie każe ci korzystać z tego bonu. Po drugie, rząd z z tego tytułu nie daje ci 500zł. Po trzecie, nikogo nie wysyła do Władysławowa. Po czwarte, nie wszyscy pieją z zachwytu nad rządem. Po piąte, ekonomia w szkole jest polecana. Po szóste, religia w szkole nie jest obowiązkowa i nie musisz swoich dzieci na katechezy posyłać. Po siódme, zmanipulowana historia – podaj przykłady, pośmiejemy się tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.