‘Bon Turystyczny’  to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin, w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Aktywacja Bonów Turystycznych rusza 1 sierpnia

Z bonu turystycznego skorzystasz, jeśli posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł. Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

Bon turystyczny zostanie  wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na (PUE ZUS)

Bon turystyczny zrealizujesz na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go więc wykorzystać, na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Możesz nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Podmioty, które będą chciały przyjmować płatności za pomocą bonu, muszą zarejestrować się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS

Od 1 sierpnia 2020 r. działać bedzie  specjalna wyszukiwarka, dzięki której można szybko sprawdzić, gdzie możliwe jest dokonywanie płatności bonem – KLIKNIJ.

(źr. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.