Styczeń w historii kompleksu obozowego byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady KL Auschwitz-Birkenau, jest zawsze miesiącem szczególnym, w tym miesiącu mamy dwie ważne daty i tym samym dwa upamiętnienia.

Pierwsza ważna data to 19 stycznia, jest to rocznica ewakuacyjnego „Marszu Śmierci”. Upamiętnienie, na które pragniemy Państwa zaprosić wraz z Burmistrzem Brzeszcz, odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Brzeszczach, gdzie znajduje się pierwsza mogiła ofiar tego Marszu.

Druga ważna data to 27 stycznia, czyli rocznica wyzwolenia kompleksu obozowego KL Auschwitz-Birkenau i jego podobozów. Upamiętnienie, na które również Państwa zapraszamy wspólnie z Burmistrzem Brzeszcz odbędzie się w podobozie Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz-Bor/Budy w Brzeszczach.

Zapraszamy w tych dniach do upamiętnienia wydarzeń, składania wiązanek i zapalenia zniczy.

  • 19 styczeń cmentarz komunalny w Brzeszczach, parking ul. Jana III Sobieskiego, w godzinach od 10.00 do 12.00,
  • 27 styczeń tablica przed budynkiem kwaterowania więźniarek Karnego Komanda Kobiet KL Auschwitz-Bor/Budy w Brzeszczach ul. Bór 67,w godzinach od 10.00 do 12.00 (miejsca parkingowe przy budynku OSP Bór).

W związku ze stanem epidemii prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego                        i związanych z tym obostrzeń, w wymaganych miejscach noszenie maseczki i zachowanie odstępu społecznego pomiędzy osobami.

Tegoroczne upamiętnienia mają charter otwarty i odbywają się na wolnym powietrzu. Prosimy o potwierdzenie telefoniczne lub na adres mailowy, chęci udziału w upamiętnianiu powyższych rocznic, co usprawni zachowanie wytycznych sanitarnych obowiązujących w naszym kraju.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (tel. 888220174,e-mail: fpmp@auschwitz-podobozy.org).

1 KOMENTARZ

  1. Tak się kończy oddawanie przez władze gminy organizacji obchodów ważnych rocznic niewłaściwym osobom.
    Co ma wspólnego podobóz karnej kompanii kobiet w Brzeszczach-Borze z dzisiejszą datą, skoro zlikwidowany został wiosną 1943r. po masakrze więzniarek w pazdzierniku 1942r? Jeśli już to upamiętnienie ofiar podobozów winno odbyć się pod pomnikiem w parku przy ul. Dworcowej – na terenie podobozu Jawischowitz.

    8
    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.